Za nami pierwsze konkursy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Od poniedziałku w ramach tegorocznej XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywane są konkurencje skoków narciarskich. 23 lutego juniorzy A i B rywalizowali w zawodach zespołowych, dzień później w konkursach indywidualnych.

Do rywalizacji w kategorii Junior A stanęło sześć zespołów. Według pierwotnej wersji wyników rywalizację wygrali zawodnicy ze Śląska w składzie: Kacper Kupczak, Łukasz Podżorski i Przemysław Kantyka. Dziś natomiast pojawiła się skorygowana lista rezultatów, na której jako triumfatorzy widnieją skoczkowie AZS Zakopane: Andrzej Stękała, Tymoteusz Urbaś i Krzysztof Leja. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Zagórskiego TS Zakucie: Gabriel Majcher, Michał Milczanowski oraz Adam Ruda,a brązowy medal zdobyli reprezentanci TS Wisła Zakopane: Paweł Murzyn, Michał Pytel i Krystian Karpiel.

W kategorii Junior B zwycięstwo odnieśli z kolei skoczkowie klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, którzy wystartowali w składzie: Dawid Krupa, Szymon Łokaj i Dominik Kastelik. Drugie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący Małopolskę: Andrzej Pałasz, Daniel Mąka i Paweł Gut. Najniższe miejsce na podium wywalczyli skoczkowie reprezentujący Śląsk: Paweł Twardosz, Jakub Jurosz i Mateusz Dyrcz.

W konkursie indywidualnym rozegranym na Wielkiej Krokwi w kategorii Junior A bezapelacyjnie zwyciężył triumfator cyklu FIS Cup, Andrzej Stękała, po skokach na 133 i 126,5 m. Srebro wywalczył Krzysztof Leja (126,5 i 125 m.), a brąz inny z podopiecznych Roberta Matei, Przemysław Kantyka (128,5 i 121,5 m.).

W kategorii Junior B najlepszy okazał się Dominik Kastelik oddając skoki na odległość 129,5 i 132,5 m. Na drugim miejscu z ogromną stratą do zwycięzcy uplasował się Paweł Gut (114,5 i 118 m.), a na trzecim Paweł Twardosz (107 i 112 m.).

Na jutro zaplanowany jest otwarty konkurs skoków na skoczni HS98.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to krajowe zawody sportowe, których uczestnikami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Odbywa się ona co roku począwszy od 1995. Od 2000 r. jej organizacja należy do wybranego województwa. W tym roku jej organizatorem jest Małopolska.