PK w Titisee-Neustadt: Daniel Andre Tande triumfuje

Norweskich sukcesów w Titisee-Neustadt ciąg dalszy. Po przedpołudniowym sukcesie Kennetha Gangnesa, w drugim sobotnim konkursie na Hochfirstschanze triumfował Daniel Andre Tande. Najlepszym z Polaków tym razem był Krzysztof Biegun, który zajął 6. miejsce.

21-latek w pierwszej serii uzyskał 143,5 metra, a w finale oddał skok na odległość 130,5 metra. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Na dwóch pozostałych stopniach podium stanęli dwaj reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce zajął Andreas Wank (143,5 metra oraz 133 metry). Drużynowy mistrz olimpijski z Soczi stracił do Norwega 2,8 pkt. Na trzeciej lokacie uplasował się Pius Paschke (140 metrów i 127,5 metra).

Kolejne lokaty zajęli: Ulrich Wohlgenannt (135 i 136 metrów), Stephan Leyhe (139,5 oraz 127,5 metra) i najlepszy z Polaków - Krzysztof Biegun (131 metrów i 134,5 metra).

Punkty zdobyło jeszcze czterech Biało-Czerwonych. Po porannym upadku, szybko pozbierał się Andrzej Stękała, który ukończył popołudniowe zmagania na 15. pozycji (132,5 oraz 128,5 metra). Sytuację w klasyfikacji 6. periodu PK skomplikował sobie Maciej Kot. Skoki mierzące 134,5 metra oraz 128 metrów dały mu 16. miejsce, co spowodowało spadek na 5. miejsce we wspominanej klasyfikacji. 23-latek, aby wywalczyć 5. miejsce startowe na ostatni period Pucharu Świata dla naszego kraju, musi w niedzielę odrobić 46 punktów do Andreasa Wanka i/lub 49 punktów do Ulricha Wohlgenannta. Miejsce Słoweńców wydaje się być niezagrożone.

W trzeciej dziesiątce omawianego konkursu znaleźli się Stefan Hula (21. miejsce) i Bartłomiej Kłusek (25. miejsce). Stanisław Biela tym razem nie awansował do czołowej "30".

Początek niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 13:30. 60 minut wcześniej powinna odbyć się seria próbna.