Dawid Jarząbek: "Jest dobrze, ale za rok będzie lepiej"

Dawid Jarząbek na dziewiątej lokacie w klasyfikacji generalnej FIS Cup zakończył swój pierwszy sezon w Kadrze Juniorów. Zdobywca brązowego medalu na EYOWF-ach, ocenia go dobrze, choć jak zapowiada, w przyszłym roku chce powalczyć o jeszcze lepsze lokaty.

Podczas kończących rywalizację w cyklu FIS Cup, konkursach w Hinterzarten, Jarząbek dwukrotnie uplasował się na 27. miejscu. - Pierwszy skok był dobry, ale drugi popsułem. Chciałem lepiej skoczyć, ale nie wyszło. Nie ma jednak co narzekać. W końcu dwa razy byłem w "30" – ocenia zawodnik TS Wisły Zakopane.

16-latek podczas ostatniego weekendu, triumfował również w konkursach skoków LOTOS Cup w kategorii Junior C. - Pierwszego dnia moje skoki nie były najlepsze, ponieważ ostatnio startowałem głównie na większych obiektach. Natomiast drugiego wychodziłem już lepiej z progu i uzyskiwałem dalsze odległości – twierdzi.

Jarząbek zwyciężył również w zawodach kombinacji norweskiej. - Warunki nie były sprzyjające. Było bardzo miękko, narty się zapadały i trzeba było włożyć w bieg dużo wysiłku. Poza tym sędzia pomylił się na tranzycie i puścił mnie na jeszcze jedno kółko. Na szczęście sprawa się wyjaśniła i wygrałem – podsumowuje.

Dawid Jarząbek jest również o krok od zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2015. Po sześciu z ośmiu planowanych konkursów, zgromadził 600 punktów i ma 160–punktową przewagę nad drugim Damianem Skupniem.