PK w Niżnym Tagile: Zwycięstwo Semenica, Stękała drugi!

Anze Semenic wygrał sobotni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego, dzięki czemu zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej tego sezonu. Drugi na obiekcie HS 134 w Niżnym Tagile był Andrzej Stękała. Dla 19-latka jest to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Słoweniec potwierdził tym samym, iż w końcówce sezonu jest na wyraźnej fali wznoszącej. Po rekordowym locie w jednej z piątkowych serii treningowych, dziś Anze Semenic zgarnął kolejne 100 punktów do klasyfikacji generalnej tzw. "drugiej ligi". Jest to jego drugie zwycięstwo tej zimy. Tym cenniejsze, bo dające triumf w tegorocznym Pucharze Kontynentalnym. 21-latek skoczył 127,5 metra oraz 131 metrów. Niespodziewanie tuż za jego plecami ze stratą 4,4 pkt uplasował się Andrzej Stękała. Polak z kadry juniorów prowadzonej przez Roberta Mateję oddał dwa równe skoki na odległość 129 metrów oraz 129,5 metra. 19-latek z Dzianisza osiągnął tym samym największy sukces w swojej niedługiej karierze. Skład podium uzupełnił Daniel Andre Tande. Norweg w I serii skoczył 121,5 metra, ale w drugiej dołożył 11,5 metra, co było najlepszym rezultatem dnia.

Udany debiut w zawodach tej rangi zanotował Jewgienij Klimow (116 metrów i 128,5 metra). Były kombinator norweski był czwarty. Piąte miejsce wywalczył kolejny z Polaków - Dawid Kubacki (114 metrów i 128,5 metra). Szósty był Stephan Leyhe (121 i 125 metrów), a siódmy Aleksander Zniszczoł (113 metrów i 123,5 metra).

Przyzwoicie wypadli także pozostali Biało-Czerwoni. Wszyscy ukończyli rywalizację w czołowej "20". Krzysztof Biegun (115 i 118 metrów) zajął 12. pozycję, Stefan Hula (113 metrów i 115,5 metra) zajął 15. lokatę, a na 17. miejscu sklasyfikowany został Bartłomiej Kłusek (114 metrów i 117,5 metra).

Już jutro o godzinie 13:00 czasu polskiego odbędzie się finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego 2014/2015. O 12:00 powinna rozpocząć się seria próbna. Na ten moment Polacy otrzymują dwa dodatkowe miejsca startowe na Letnią Grand Prix.