Witalij Kaliniczenko podwójnym mistrzem Ukrainy

W dniach 6-11 marca 2015 kompleks skoczni w Worochcie stał się areną mistrzostw Ukrainy w skokach narciarskich. W kategorii seniorów podwójnym złotym medalistą został Witalij Kaliniczenko.

Na skoczni K-75 Kaliniczenko uzyskawszy 224,9 pkt. wyprzedził Stepana Pasicznika (216,6 pkt.) i jego brata, specjalizującego się na co dzień w kombinacji norweskiej, Wiktora Pasicznika (215,8 pkt). Na obiekcie K-90 zloty medalista zdobył łącznie 229,5 pkt., tuż za nim uplasował się Andrij Kłymczuk (228,8 pkt.), a brązowy medal wywalczył Stepan Pasicznik (217 pkt.), który z kolei zdobył dwa złote krążki w kategorii juniorów. W kategorii wiekowej rocznika 1999 i młodszych triumfował Dmitrij Mazurczuk.

Jeszcze kilka lat temu Ukraina wśród poradzieckich republik wyrastała na jedną z czołowych nacji. Boszczuk, Szumbarec czy Łazarowicz to nazwiska, które kojarzyć mogą jeszcze dziś fani skoków, bowiem wyżej wymieniona trójka potrafiła z powodzeniem rywalizować w kwalifikacjach do konkursów Pucharu Świata, a nawet zdobywać w nich punkty. Od kilku sezonów jednak ukraińskie skoki zanotowały niebywały regres. Dość powiedzieć, że w kończącym się sezonie tylko jeden reprezentant naszych wschodnich sąsiadów zdobył punkty w międzynarodowych zawodach rangi FIS. W grudniu 2014 roku Andrij Kłymczuk jednoseryjne zawody FIS Cup w Szczyrbskim Plesie zakończył na 27 miejscu.