Strona główna • Rosyjskie Skoki Narciarskie

Mistrzostwa Rosji: Korniłow i Tichonowa ze złotem na skoczni normalnej

Wczoraj na skoczni HS106 w Czajkowskim odbyły się pierwsze konkursy w ramach tegorocznych mistrzostw Rosji. Wśród mężczyzn triumfował Denis Korniłow, wśród pań najlepsza okazała się Sofia Tichonowa.

Zwycięzca męskiej rywalizacji oddał skoki na odległość 105,5 i 96 m, co dało mu łączną notę 254 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Dmitrij Wasiljew po skokach na 99 i 102,5 m. (249,5 pkt.), a brązowy medal wywalczył zupełnie niespodziewanie Aleksander Bażenow (101 i 98,5 m. - 247 pkt.). Tuż za podium znalazł się Michaił Maksimoczkin ze stratą 1,5 pkt. do trzeciego miejsca, piąty był Anton Kaliniczenko, a szósty prowadzący po pierwszej serii po skoku na 106 m., Roman Trofimow. Dopiero dziewiąte miejsce zajął Władysław Bojarincew, który w pierwszej części sezonu był najlepiej spisującym się Rosjaninem w zawodach Pucharu Świata. Sklasyfikowano 59 zawodników.

Konkurs pań wygrała Sofia Tichonowa dzięki skokom na 100,5 i 94 m. (236,5 pk.). Przypomnijmy, że utalentowana 17-letnia zawodniczka wygrała w tym sezonie zarówno Eurpejski Festiwal Młodzieży Europy w Tschaguns jak i Mistrzostwa Świata Juniorów w Ałmaatach. Drugie miejsce zajęła Irina Awwakumowa (96,5 i 95,5 m. - 231, 5 m.), a trzecie Anastazja Gładyszewa (83 i 94,5 m. - 195,5 pkt.). W zawodach sklasyfikowano 21 skoczkiń.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn (w cyrylicy)