Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Dmitrij Wasiljew mistrzem Rosji na dużej skoczni

Dziś w Czajkowskim miała miejsce przedostatnia odsłona tegorocznych mistrzostw Rosji, indywidualny konkurs mężczyzn na dużej skoczni. Na obiekcie HS140 zwycięstwo odniósł Dmitrij Wasiljew.

Triumfator skakał dziś zdecydowanie najdalej w obu seriach - osiągnął 129,5 i 136 m., jednak za sprawą fatalnych not za styl (jego skok w drugiej serii został nawet oceniony przez dwóch sędziów na 15,5 pkt.) drugiego w konkursie Romana Trofimowa wyprzedził o zaledwie 1,4 pkt. Wice mistrz Rosji oddał skoki na odległość 126,5 i 131 m.

Brązowy medal wywalczył nowy nabytek rosyjskiej kadry skoczków, Jewgienij Klimow, który do tej pory uprawiał kombinację norweską, jednak od nowego sezonu skupi się wyłącznie na skokach. Co ciekawe, Klimow start na mistrzostwach Rosji rozpoczął kilka dni temu w Niżnym Tagile, gdzie zdobył brązowy medal drużynowo podczas czempionatu w kombinacji norweskiej, a dokończy w Czajkowskim, gdzie rywalizują skoczkowie. Trzeci zawodnik konkursu uzyskał dziś 127,5 i 125,5 m.

Poniżej oczekiwań zaprezentowali się pretendenci do podium: Michaił Maksimoczkin, Denis Korniłow (mistrz z normalnej skoczni) i Władysław Bojarincew, którzy zajęli kolejno 6,7 i 8 miejsce.

Jutro odbędzie się ostatni konkurs w ramach tegorocznych mistrzostw Rosji. Na tym samem obiekcie odbędzie się rywalizacja drużynowa panów.