LPK w Kranju: Dawid Kubacki ponownie najlepszy!

Pomimo sześciu punktów straty do Petera Prevca na półmetku niedzielnego konkursu w Kranju, Dawid Kubacki ponownie stanął na najwyższym stopniu podium! W finale Polak nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń, dzięki czemu odniósł drugie zwycięstwo na obiekcie Bauhenk (HS 109).

Dzisiejszy konkurs dał odpowiedź, że bez względu na warunki, Dawid Kubacki był w ten weekend zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w Kranju. Po wczorajszym triumfie przy wietrze w plecy, dziś Polak doskonale wykorzystał sprzyjające warunki wietrzne na słoweńskim obiekcie. 25-latek po pierwszej serii i locie na 107. metr ex aequo zajmował drugą lokatę wraz z Anze Laniskiem (105 metrów). Prowadził Peter Prevc (109 metrów), który miał sześć punktów przewagi nad wspomnianą dwójką. W finale Lanisek skoczył 105,5 metra, co po jego skoku dawało mu prowadzenie. Nie zrobiło to większego wrażenia na Kubackim, który poszybował sześć metrów dalej. Takiego ataku nie zdołał odeprzeć nawet Prevc, który zakończył swoją próbę na 106. metrze. Ostatecznie przegrał z podopiecznym Macieja Maciusiaka o 1,2 pkt.

Poza podium znaleźli się: Daniel Andre Tande (108,5 oraz 110,5 metra), Miran Zupancic (108 metrów i 109,5 metra) oraz Karl Geiger (108 metrów i 103,5 metra).

Przyzwoity start zanotowali Bartłomiej Kłusek (105,5 metra oraz 106 metrów) oraz Stefan Hula (106,5 oraz 107,5 metra). Zajęli oni kolejno 10. i 11. miejsce. W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali jeszcze dwaj nasi rodacy. Przemysław Kantyka (106 metrów i 106,5 metra) uplasował się na 14. pozycji, natomiast skoki na odległość 105 i 104 metrów dały Krzysztofowi Biegunowi 17. lokatę.

Do finału nie awansował Andrzej Stękała (32. miejsce). Maciej Kot został zdyskwalifikowany na górze skoczni za nieprawidłowy kombinezon.

Po weekendzie w Słowenii Dawid Kubacki jest niekwestionowanym liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015. Drugi Peter Prevc traci do niego 60 punktów, a trzeci Karl Geiger 80. Kolejne zawody omawianego cyklu odbędą się 8 i 9 sierpnia na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle.