FC Pań w Villach: Seifriedsberger wygrywa po raz drugi, Rajda 11.!

Jacqueline Seifriedsberger podobnie jak wczoraj okazała się najlepsza na skoczni w Villach. Reprezentantka Austrii wygrała drugi konkurs FIS Cup po skokach na odległość 91 i 91,5 m. Kinga Rajda ukończyła zawody na 11. miejscu.

Zwyciężczyni sobotniego konkursu już w pierwszej serii niemal zapewniła sobie wygraną. Jacqueline Seifriedsberger po próbie na odległość 91 metrów prowadziła z przewagą 14 punktów nad sklasyfikowanymi ex aequo na drugim miejscu Luisą Goerlich (86 m) i Emą Klinec (85 m).

Awans do drugiej serii na wysokiej, 10. pozycji, wywalczyła Kinga Rajda. Jedyna Polka w stawce dzisiejszych zawodów oddała skok na 77 metr i zamykała pierwszą dziesiątkę rywalizacji wspólnie z Anją Tepes (76 m) i Zdeną Pesatovą (76 m).

W przeciwieństwie do wczorajszego dnia, niemal wszystkie zawodniczki udanie przeszły kontrolę kombinezonu. Zdyskwalifikowane za strój zostały tylko Elena Runggaldier, Abigail Strate i Marija Jakowlewa.

W finale Jacqueline Seifriedsberger postawiła kropkę nad i oddając skok na odległość 91,5 metra. Austriaczka wygrała drugi konkurs w Villach z przewagą 24,5 punktu nad Ursą Bogataj. Słowenka awansowała z czwartego na drugie miejsce po próbie na 89,5 metra. Będące drugie ex-aequo na półmetku Luisa Goerlich (86 m) i Ema Klinec (85 m) ostatecznie zakończyły zawody wspólnie na 3. pozycji.

W drugiej serii Kinga Rajda poprawiła się o trzy metry. Odległość 80 metrów pozwoliła zakończyć Polce zawody na dobrym, 11. miejscu.

W klasyfikacji FIS Cup kobiet prowadzi niepokonana w Villach Jacqueline Seifriedsberger (200 pkt.) przed Luisą Goerlich i Ursą Bogataj (po 140 pkt.). Kinga Rajda z dorobkiem 24 punktów zajmuje 21. miejsce.

Kolejne zawody kobiecego cyklu FIS Cup zaplanowano w dniach 29-30 sierpnia na skoczni Skalite w Szczyrku.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »