MMO w Szczyrku: Stefan Hula wygrywa!

Stefan Hula po raz trzeci w karierze został triumfatorem otwartego konkursu w ramach Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku (HS 106). Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, zaś najniższy stopień podium przypadł Maciejowi Kotowi.

Po pierwszej serii liderem zawodów był Andrzej Stękała. Zawodnik AZS Zakopane/SMS Zakopane prowadził po skoku na odległość 106 metrów z przewagą 4,5 punktu nad drugim Dawidem Kubackim (103,5 m). Trzecie miejsce zajmował Maciej Kot z wynikiem 102,5 metra i stratą 5 punktów do lidera.

Tuż za czołową trójką plasował się triumfator sprzed roku, Stefan Hula (102,5 m), tracąc 1 punkt do wyprzedzającego go Kota. Piąty był Klemens Murańka (101,5 m), zaś szósty Piotr Żyła (100 m). Dopiero na 18. miejscu plasował się dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch, po skoku na 93 metr.

W finale udany atak z 4. miejsca na zwycięstwo w konkursie przeprowadził Stefan Hula. Zawodnik miejscowego SS-R LZS Sokoła Szczyrk poszybował na 107 metr i po raz trzeci w karierze został triumfatorem otwartego konkursu Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku. Najdłuższy skok zawodów - 109 m - oddał Dawid Kubacki, ale niższe noty za styl lądowania reprezentanta TS Wisły Zakopane sprawiły, że przegrał z Hulą różnicą 2 punktów. Podium uzupełnił Maciej Kot (104 m).

Lider po pierwszej serii, Andrzej Stękała w finale wylądował na 98,5 metrze, co pozwoliło mu na zakończenie rywalizacji na 6. miejscu, ex aequo z Piotrem Żyłą (104 m). Czwarty był Klemens Murańka (105,5 m), zaś piąty - Jan Ziobro (97,5/107 m).

Kamil Stoch po finałowym skoku na odległość 94,5 metra zajął ostatecznie 18. miejsce.

W konkursie wzięło udział 50 zawodników. Jako jedyny zdyskwalifikowany został Krzysztof Biegun. Całe zawody rozegrano z 8. belki.

Już jutro czekają nas kolejne emocje. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną zawody o Letnie Mistrzostwo Polski. Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 20.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, Polski Komitet Olimpijski odznaczył Janusza Malika i Henryka Marka brązowymi medalami za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego.