Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Zacięta walka o tytuł w Zakopanem (Pełne wyniki)

Adam Małysz po wspaniałej walce z Mateuszem Rutkowskim zdobył złoty medal na Wielkiej Krokwi. Junior z Zakopanego zdobył srebrny medal, brązowy dla Roberta Matei. Cieszy dobra postawa juniorów. Młodzi skoczkowie zaczynają deptać starszym po piętach!

Po pierwszej serii Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem - nie było niespodzianek. Prowadził bezapelacyjnie Adam Małysz, po locie na 133,5m. Druga lokatę zajmował Mateusz Rutkowski ze skokiem na 129m, a na trzecim miejscu plasował się Robert Mateja -121,5m.

Przewaga dwóch pierwszych zawodników nad pozostałymi nie dziwiła, to oni dwaj byli wymieniani w gronie zdecydowanych faworytów i to właśnie tylko młody Mateusz Rutkowski mógł nawiązać walkę, ze znajdującym się w nienajlepszej formie Adamem Małyszem. Walka o brązowy medal miała rozegrać się między doświadczonymi zawodnikami: Mateją, Długopolskim, Marcinem Bachledą i juniorem Dawidem Kowalem (który zdobył już brązowy medal na średniej skoczni w Karpaczu).

10Tomasz Pochwała114m

Pierwszy z walki o medal odpadł Dawid Kowal, który w II serii uzyskał 113,5m i po swoim skoku był dopiero na 3. pozycji za Stochem i Hulą. Krystian Długopolski skokiem na 114m, również przegrywał z Kamilem Stochem, który z drugiej "dziesiątki" po skoku na 124m w II serii wyprzedził wielu skoczków. Marcin Bachleda skoczył 123m i już był pewien conajmniej czwartej pozycji. Miejsce na podium zapewnił sobie Robert Mateja - 119m wystarczyło na 3. pozycję w końcowej klasyfikacji.

Mateusz Rutkowski nie zawiódł kibiców i ze znakomitym skokiem na 133,5m czekał na skok Adama Małysza. Adam uzyskał 3 metry mniej niż Rutkowski, ale przewaga z I serii wystarczyła by zdobyć złoty medal. prawdziwa "walka" między "mistrzem" a "uczniem". Tym razem wygrał jeszcze "mistrz".

Wielu utalentowanych juniorów wyprzedza , niedawnych jeszcze etatowych reprezentantów Polski na zawody Pucharu Świata - Grzegorza Śliwkę czy Wojciecha Skupnia i o ile postawa tych dwóch skoczków rozczarowuje, o tyle bardzo dobre skoki młodych zawodników niezmiernie cieszą. Nazwiska Toczek, Urbański czy Kowal już niedługo mogą coś znaczyć w juniorskich skokach na świecie. Dodając do tego tych, którzy już pokazują się często w międzynarodowych zawodach, czyli Rutkowskiego, Stocha czy Hulę, możemy bardziej optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Ze Słowaków najlepiej spisał się Martin Mesik, który zajął 5. pozycję Pozostali nie awansowali do "30" skaczącej w drugiej serii.

Zobacz pełne wyniki Mistrzostw Polski...»