FC w Szczyrku: Dreher ponownie górą, Kukuła trzeci

Michael Dreher odniósł drugie podczas tego weekendu zwycięstwo w zawodach z cyklu FIS Cup w Szczyrku. Ponownie najlepszym z Polaków był Artur Kukuła. 23-latek podobnie jak wczoraj, zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Punkty zdobyło jedenastu Biało-Czerwonych.

Po pierwszej serii Michael Dreher zajmował czwarte miejsce z wynikiem 103 metrów i stratą trzech punktów do liderujących ex-aequo Danny'ego Quecka i Artura Kukuły (po 104 m). W finale Niemiec jako jedyny doleciał do granicy setnego metra i odniósł swoje drugie zwycięstwo w Szczyrku, pokonując o zaledwie pół punktu swojego rodaka Quecka (99 m). Kukuła podobnie jak wczoraj zajął najniższy stopień konkursowego podium, uzyskując w drugiej serii 97,5 metra.

Tuż za podium sklasyfikowany został Słoweniec Andraz Modic (102 m/98 m). Piąte miejsce zajął kolejny z Polaków, Adam Ruda (104 m/96 m). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Austriacy - Thomas Lackner (100,5 m/97,5 m) i Florian Altenburger (103 m/95,5 m). W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Ósmy był Łukasz Podżorski (102 m/94,5 m), zaś dziewiąty Tomasz Byrt (97,5 m/98 m). Czołową dziesiątkę zamknął Niemiec Tim Heinrich (102,5 m/92 m).

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli dzisiaj również jedenasty Krzysztof Leja (98,5 m/95,5 m), czternasty Stanisław Biela (100 m/92 m), dwudziesty pierwszy Andrzej Zapotoczny (96,5 m/91 m), dwudziesty trzeci Konrad Janota (96,5 m/89 m), dwudziesty czwarty Dawid Jarząbek (95 m/89 m), dwudziesty siódmy Tomasz Pilch (96,5 m/86,5 m) oraz dwudziesty dziewiąty Andrzej Gąsienica (95,5 m/85,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 12., zaś finałową z 10. belki startowej. Rywalizacji towarzyszł zmienny wiatr wiejący w granicach od 1,6 m/s z tyłu zawodnika do 3 m/s pod narty.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup wciąż prowadzi Danny Queck (361 pkt.) przed Andrazem Pograjcem (273 pkt.) i Florianem Altenburgerem (259 pkt.). Szósty jest Przemysław Kantyka (180 pkt.), zaś ósmy Adam Ruda (151 pkt.).

Kolejne zawody cyklu FIS Cup odbędą się w dniach 12-13 września w szwajcarskim Einsiedeln.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »