FC w Einsiedeln: Greiderer wygrywa jednoseryjny konkurs, Stękała drugi!

Simon Greiderer został zwycięzcą sobotniego konkursu FIS Cup w Einsiedeln (HS117). Reprezentant Austrii uzyskał odległość 115 m. Pucharowe punkty zdobył komplet sześciu Polaków. Najlepszy z nich, Andrzej Stękała zajął drugie miejsce. Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru zawody ograniczono do jednej serii.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Simon Greiderer. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 115 metrów, dzięki czemu wyprzedzał o 0,7 punktu Andrzeja Stękałę. Polak w swojej próbie uzyskał rezultat 113,5 metra. Czołową trójkę zamykał Adrian Sell. Niemiec również wylądował na 113,5 metrze i tracił 1,2 punktu do lidera. Tuż za nim plasował się jego rodak, Tim Fuchs (112,5 m).

Piątą pozycję zajmował Austriak Thomas Hofer (111 m), zaś szóstą Słoweniec Jure Sinkovec (110 m). Na siódmym miejscu sklasyfikowani byli ex aequo Słoweniec Zak Silih i Niemiec Sebastian Bradatsch (po 108,5 m), natomiast dziewiątą pozycję zajmowali wspólnie Andraz Modic i Dawid Jarząbek (po 108 m).

Do finałowej serii awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Jedenasty na półmetku był Krzysztof Leja (108,5 m), trzynastą lokatę zajmował Adam Ruda (108 m), piętnasty był Krzysztof Miętus (108 m), zaś osiemnasty - Łukasz Podżorski (106,5 m).

Upadek po dalekim skoku na odległość 111,5 metra zaliczył Tilen Bartol. Reprezentant Słowenii sklasyfikowany został na 45. miejscu, ale dzięki uzyskanemu rezultatowi miał możliwość występu w ewentualnej drugiej serii.

Pierwsza seria konkursowa rozegrana została z 19 belki przy zmiennym wietrze o sile od 0,7 m/s w plecy zawodnika do 1,5 m/s pod narty.

Andrzej Stękała nie miał jednak okazji do zaatakowania pozycji lidera. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu drugiej serii i uznaniu wyników pierwszej rundy za ostateczne. Powodem rezygnacji z finałowej kolejki były zbyt silne podmuchy wiatru.

W klasyfikacji FIS Cup na prowadzeniu pozostał nieobecny w Szwajcarii Niemiec Danny Queck (361 pkt.) przed Słoweńcem Andrazem Pograjcem (273 pkt.) i Austriakiem Florianem Altenburgerem (259 pkt.). Szósty jest Przemysław Kantyka (180 pkt.), zaś siódmy Adam Ruda (171 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Einsiedeln. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 9:30, zaś godzinę wcześniej rozegrana zostanie seria próbna.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »