Strona główna • FIS Cup

FC w Rasnovie: Sinkovec zdeklasował rywali

Doświadczony Jure Sinkovec pewnie wygrał sobotnie zawody z cyklu FIS Cup w rumuńskim Rasnovie. Na obiekcie HS 100 punktowało aż dziewięciu Polaków. Najlepszym z nich był Andrzej Stękała. Członek kadry B wywalczył szóstą lokatę.

30-latek trapiony przez liczne kontuzje, po raz kolejny w efektowny sposób powraca do międzynarodowej rywalizacji. W sobotnim konkursie Jure Sinkovec dwukrotnie lądował na linii wyznaczającej rozmiar rumuńskiego obiektu, a więc na 100. metrze. Skład podium uzupełnili dwaj niemieccy juniorzy. Drugi był Tim Fuchs (97,5 metra oraz 93 metry), a trzeci David Siegel (96,5 oraz 94,5 metra). Ich straty do triumfatora wyniosły kolejno 16,5 oraz 17 pkt.

Żaden z naszych młodych reprezentantów nie włączył się do walki o podium. Najlepiej poradził sobie Andrzej Stękała. Triumfator ubiegłorocznej edycji FIS Cup zajął 6. miejsce po skokach na odległość 94,5 oraz 93,5 metra. Dwa "oczka" niżej sklasyfikowany został Adam Ruda (90 metrów i 94 metry). 19-latek na 8. miejsce awansował z 18. pozycji, którą zajmował na półmetku sobotnich zmagań.

Połowę drugiej dziesiątki stanowili Polacy. Łukasz Podżorski i Dawid Jarząbek zajęli kolejno 11. i 12. miejsce, Krzysztof Leja był 14., natomiast Andrzej Zapotoczny i Stanisław Biela wywalczyli odpowiednio 19. i 20. miejsce. Ta dwójka startuje w Rumunii na własny koszt.

Dopiero 24. był Przemysław Kantyka, który nie imponuje tak wysoką formą, jak miało to miejsce na początku sezonu letniego. Pierwsze punkty tego lata zdobył Dominik Kastelik. 17-latek zajął 25. miejsce.

Fatalny start zanotował Krzysztof Miętus. Członek kadry juniorów był 36.

Kolejny konkurs w Rasnovie odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:00 czasu polskiego.