LMP w Szczyrku: Dla kogo indywidualne tytuły? (listy startowe)
Już w piątek na obiekcie HS 106 w Szczyrku, rozegrane zostaną indywidualny konkursy kobiet oraz mężczyzn w ramach Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. W rywalizacji pań obejrzymy dziewięć skoczkiń, natomiast do kwalifikacji panów zgłoszonych zostało 83 zawodników.
Tytułu letniego mistrza Polski ze skoczni normalnej bronić będzie Piotr Żyła, który przed rokiem okazał się bezkonkurencyjny na obiekcie Skalite w Szczyrku. Drugi był Kamil Stoch, natomiast skład podium niespodziewanie uzupełnił Bartłomiej Kłusek.
Letnie Mistrzostwa Polski na skoczni normalnej w XXI wieku | |||
Sezon | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2001 (Zakopane) | Adam Małysz | Wojciech Skupień | Robert Mateja |
2002 (Zakopane) | Marcin Bachleda | Wojciech Skupień | Tomasz Pochwała |
2003 (Zakopane) | Adam Małysz | Robert Mateja | Krystian Długopolski |
2004 (Zakopane) | Adam Małysz | Robert Mateja | Mateusz Rutkowski |
2005 (Zakopane) | Adam Małysz | Marcin Bachleda | Robert Mateja |
2006 (Zakopane) | Adam Małysz | Stefan Hula | Kamil Stoch |
2007 (Zakopane) | Adam Małysz | Kamil Stoch | Klemens Murańka |
2009 (Zakopane) | Adam Małysz | Łukasz Rutkowski | Kamil Stoch |
2010 (Szczyrk) | Adam Małysz | Kamil Stoch | Stefan Hula |
2013 (Szczyrk) | Dawid Kubacki | Krzysztof Biegun i Klemens Murańka | |
2014 (Szczyrk) | Piotr Żyła | Kamil Stoch | Bartłomiej Kłusek |
Dla polskich skoczkiń będzie to dopiero drugi konkurs w historii o tytuł letniej mistrzyni kraju. W 2014 roku na skoczni HS 77 w Szczyrku triumfowała Magdalena Pałasz. Za jej plecami uplasowały się Joanna Szwab i Kinga Rajda. Wydaje się, iż w tym roku faworytką będzie najmłodsza z podopiecznych Sławomira Hankusa, a więc Kinga Rajda.
Letnie Mistrzostwa Polski Pań w XXI wieku | |||
Sezon | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2014 (Szczyrk) | Magdalena Pałasz | Joanna Szwab | Kinga Rajda |
Program zawodów:
09.10.2015, piątek
14:15 – Seria próbna kobiet (HS 106)
14:30 – Kwalifikacje mężczyzn (HS 106)
15:45 – Konkurs skoków kobiet pierwsza seria (HS 106)
16:00 – Konkurs skoków mężczyzn pierwsza seria (HS 106)
17:00 – Konkurs skoków kobiet seria finałowa (HS 106)
17:15 – Konkurs skoków mężczyzn seria finałowa (HS 106)
10.10.2015, sobota
10:00 – Drużynowy konkurs skoków – seria próbna
11:00 – Drużynowy konkurs skoków – pierwsza seria
12:10 – Drużynowy konkurs skoków – seria finałowa
Lista startowa Letnich Mistrzostw Polski Pań w Szczyrku (HS 106); 09.10.2015 | ||
Nr | Zawodniczka | Rocznik |
---|---|---|
1 | Cieślar Paulina | 2002 |
WSS Wisła | ||
2 | Luber Monika | 1997 |
PKS Olimpijczyk Gilowice SMS Szczyrk | ||
3 | Rajda Kinga | 2000 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
4 | Karpiel Kamila | 2001 |
AZS Zakopane | ||
5 | Pałasz Katarzyna | 1999 |
UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne | ||
6 | Twardosz Anna | 2001 |
PKS Olimpijczyk Gilowice SMS Szczyrk | ||
7 | Kil Joanna | 2000 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
8 | Szwab Joanna | 1997 |
KS Chochołów SMS Szczyrk | ||
9 | Pałasz Magdalena | 1995 |
UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne |
Lista startowa kwalifikacji Letnich Mistrzostw Polski w Szczyrku (HS 106); 09.10.2015 | ||
Nr | Zawodnik | Rocznik |
---|---|---|
1 | Durco Dominik | 1997 |
Słowacja | ||
2 | Małyjurek Mateusz | 2001 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
3 | Juroszek Kacper | 2001 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
4 | Cerny Filip | 1997 |
Dukla Liberec | ||
5 | Szczechowicz Andrzej | 2000 |
TS Wisła Zakopane | ||
6 | Twardosz Paweł | 1998 |
PKS Olimpijczyk Gilowice SMS Szczyrk | ||
7 | Gruszka Mateusz | 2001 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
8 | Stosel Kacper | 2001 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
9 | Matejka Vojtech | 1999 |
TJ Frenstat | ||
10 | Lasota Damian | 1997 |
TJ TZ Trinec | ||
11 | Vyvial Marcel | 1999 |
TJ Frenstat | ||
12 | Kuszel Przemysław | 1999 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
13 | Pacholarz Krystian | 1998 |
UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne | ||
14 | Zborowski Maciej | 2001 |
KS Chochołów | ||
15 | Dolezel Dusan | 1998 |
TJ Frenstat | ||
16 | Devyatkin Nikita | 1999 |
Kazakhstan | ||
17 | Hutyra Patryk | 2001 |
SSR LZS Sokół Szczyrk | ||
18 | Jarząbek Dawid | 1999 |
TS Wisła Zakopane SMS Z-ne | ||
19 | Wąsek Paweł | 1999 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
20 | Stawowy Łukasz | 2000 |
PKS Olimpijczyk Gilowice SMS Szczyrk | ||
21 | Sakala Filip | 1996 |
TJ Frenstat | ||
22 | Korzeniowski Maciej | 2001 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
23 | Marusarz Wojciech | 1993 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
24 | Nogin Roman | 1998 |
Kazakhstan | ||
25 | Tkaczenko Siergiej | 1999 |
Kazakhstan | ||
26 | Niemczyk Karol | 2001 |
LKS Klimczok Bystra | ||
27 | Łukaszczyk Maciej | 1997 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
28 | Chowaniec Jakub | 1999 |
KS Chochołów SMS Z-ne | ||
29 | Szymeczek Robert | 1999 |
TJ TZ Trinec | ||
30 | Cieślar Adam | 1992 |
WSS Wisła | ||
31 | Selcer Radek | 2001 |
TJ Frenstat | ||
32 | Kupczak Kacper | 1995 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
33 | Gut-Chowaniec Michał | 1995 |
LKS Poroniec Poronin SMS Z-ne | ||
34 | Holub Benedikt | 2000 |
TJ Frenstat | ||
35 | Muminow Sabirżan | 1994 |
Kazakhstan | ||
36 | Węgrzynkiewicz Wiktor | 2000 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
37 | Przybyła Jakub | 1994 |
WKS Zakopane | ||
38 | Marusarz Mateusz | 1999 |
LKS Poroniec Poronin SMS Z-ne | ||
39 | Kupczak Szczepan | 1992 |
AZS AWF Katowice | ||
40 | Gryczuk Krystian | 1994 |
LSK Lomnice n/Popelku | ||
41 | Konior Kacper | 1999 |
LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk | ||
42 | Pałasz Andrzej | 1998 |
UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne | ||
43 | Staszel Mateusz | 1998 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
44 | Wacławiak Artur | 1999 |
UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne | ||
45 | Jurosz Jakub | 1998 |
WSS Wisła | ||
46 | Mška Daniel | 1997 |
LKS Poroniec Poronin SMS Z-ne | ||
47 | Kudzia Piotr | 2000 |
LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk | ||
48 | Skupień Damian | 1999 |
TS Wisła Zakopane SMS Szczyrk | ||
49 | Budz Marcin | 1994 |
WKS Zakopane SMS Z-ne | ||
50 | Kołodziej Krystian | 1997 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
51 | Krupa Dawid | 1998 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
52 | Bukowski Łukasz | 1997 |
TS Wisła Zakopane | ||
53 | Czyż Bartosz | 1999 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
54 | Pilch Tomasz | 2000 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
55 | Urbaś Tymoteusz | 1996 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
56 | Łowisz Jan | 1995 |
AZS Zakopane | ||
57 | Karpiel Krystian | 1995 |
TS Wisła Zakopane SMS Z-ne | ||
58 | Chyc Paweł | 1998 |
TS Wisła Zakopane SMS Z-ne | ||
59 | Gut Paweł | 1997 |
LKS Poroniec Poronin SMS Z-ne | ||
60 | Byrt Tomasz | 1993 |
WSS Wisła | ||
61 | Kastelik Dominik | 1998 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
62 | Ruda Adam | 1995 |
Zagórskie TS Zakucie SMS Szczyrk | ||
63 | Gšsienica Andrzej | 1993 |
TS Wisła Zakopane SMS Z-ne | ||
64 | Kukuła Artur | 1992 |
WSS Wisła | ||
65 | Miętus Krzysztof | 1991 |
AZS Zakopane | ||
66 | Stękała Andrzej | 1995 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
67 | Podżorski Łukasz | 1996 |
WSS Wisła SMS Szczyrk | ||
68 | Biela Stanisław | 1994 |
UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne | ||
69 | Zapotoczny Andrzej | 1991 |
AZS Zakopane | ||
70 | Janota Konrad | 1994 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
71 | Leja Krzysztof | 1996 |
AZS Zakopane SMS Z-ne | ||
72 | Biegun Krzysztof | 1994 |
SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk | ||
73 | Miętus Grzegorz | 1993 |
AZS Zakopane | ||
74 | Zniszczoł Aleksander | 1994 |
WSS Wisła | ||
75 | Kantyka Przemysław | 1996 |
LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk | ||
76 | Ziobro Jan | 1991 |
WKS Zakopane | ||
77 | Hula Stefan | 1986 |
Eve-nement | ||
78 | Kłusek Bartłomiej | 1993 |
LKS Klimczok Bystra | ||
79 | Żyła Piotr | 1987 |
WSS Wisła | ||
80 | Stoch Kamil | 1987 |
Eve-nement | ||
81 | Kot Maciej | 1991 |
AZS Zakopane | ||
82 | Murańka Klemens | 1994 |
TS Wisła Zakopane SMS Z-ne | ||
83 | Kubacki Dawid | 1990 |
TS Wisła Zakopane |