LMP w Szczyrku: Dawid Kubacki mistrzem Polski!

Dawid Kubacki skompletował tytuły Letniego Mistrza Polski za 2015 rok. Do złotego medalu z lipcowego konkursu w Wiśle dorzucił kolejny krążek tego koloru, triumfując w zawodach na normalnej skoczni w Szczyrku. Drugi był Maciej Kot, trzeci Andrzej Stękała.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Maciej Kot, który wylądował na 102 metrze i o punkt wyprzedzał Dawida Kubackiego (101,5 m). Trzeci był Andrzej Stękała (100,5 m) z przewagą trzech punktów nad dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Soczi Kamilem Stochem (99 m), sklasyfikowanym ex-aequo z Piotrem Żyłą (99 m). Szósty był Stefan Hula (99 m).

Ostatecznie najlepszy okazał się Dawid Kubacki. Letni mistrz Polski z dużej skoczni, który w finale poszybował na odległość 107 metrów i zdołał odrobić jednopunktową stratę do skoczka z Zakopanego. Lider na półmetku pomimo świetnej drugiej próby na 105 metr nie utrzymał pozycji i wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Brązowy medal utrzymał Andrzej Stękała, który w drugiej serii doleciał do 105 metra. Tuż za podium sklasyfikowany został pochodzący ze Szczyrku Stefan Hula (104 m). Czwarty na półmetku Kamil Stoch ostatecznie zajął piąte miejsce (103 m). Czołową szóstkę uzupełnił Piotr Żyła (101,5 m).

W sobotę polskich skoczków czeka ostatni start w letnim sezonie 2015. Na normalnej skoczni w Szczyrku odbędzie się konkurs drużynowy w ramach Letnich Mistrzostw Polski. O godzinie 10:00 rozpocznie się seria próbna. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 11:00.