Strona główna • Japońskie Skoki Narciarskie

Kenshiro Ito najlepszy na Miyanomori

W ostatni weekend października Japończycy rozegrali konkurs w ramach letnich mistrzostw kraju. Areną sobotnich zmagań był obiekt HS 100 w Sapporo. Złoty medal na Miyanomori wywalczył Kenshiro Ito. Finałowy skok kompletnie zepsuł liderujący na półmetku - Noriaki Kasai.

W niezbyt sprawiedliwym pod kątem warunków konkursie, najwyższą notę zgromadził Kenshiro Ito. 25-latek w obu rundach uzyskiwał trzeci wynik, jednak wobec wpadek jego rodaków, wystarczyło to do zdobycia złotego medalu. Ito skoczył 93,5 metra oraz 85 metrów. Drugie miejsce ze stratą 3,5 pkt zajął Taku Takeuchi. Podopieczny Tomoharu Yokokawy w pierwszej próbie poszybował na 95. metr, ale w finale skoczył tylko 82,5 metra. Skład podium uzupełnił triumfator Letniej Grand Prix 2015 - Kento Sakuyama. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni oddał skoki mierzące 90,5 metra oraz 86 metrów.

Ex aequo czwarte miejsce zajęli Yukiya Sato (91,5 metra oraz 84 metrów) i Ryoyu Kobayashi (dwukrotnie 88 metrów).

Szansę na kolejny triumf przed własną publicznością zaprzepaścił Noriaki Kasai. Japoński weteran po pierwszym skoku na odległość 94,5 metra otwierał listę wyników, jednak skok o 15,5 metra krótszy w serii drugiej spowodował spadek na siódmą lokatę.

Słabo wypadli Junshiro Kobayashi oraz Yumu Harada. Czołowe postacie japońskiej ekipy z minionej edycji Letniej Grand Prix, tym razem sklasyfikowane zostały na kolejno 16. i 18. miejsce.

Do drugiej serii awansował Kazuyoshi Funaki (78,5 metra oraz 68 metrów). Mistrz olimpijski z Nagano uplasował się na 29. miejscu. Dopiero 38. był Yuta Watase.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu.