Strona główna • Japońskie Skoki Narciarskie

Sakuyama letnim mistrzem Japonii

W niedzielę w Sapporo dokończono rywalizację w ramach Letnich Mistrzostw Japonii w skokach narciarskich. Po sobotnim konkursie na Miyanomori (HS 100), tym razem areną zmagań azjatyckich sportowców była słynna Okurayama (HS 134). Zawody wygrał Kento Sakuyama.

Najlepszy zawodnik tegorocznej edycji Letniej Grand Prix, do sobotniego brązu, w niedzielę dołożył złoty krążek. 25-letni Sakuyama oddał dwa równe skoki na odległość 127,5 metra oraz 126 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się najstarszy japoński skoczek - Noriaki Kasai (128,5 oraz 122,5 metra). 42-latek do triumfatora stracił trzy punkty. Niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi. Niespełna 19-letni zawodnik prowadził na półmetku po skoku mierzącym 131,5 metra, jednak w finale nie wytrzymał presji, przez co wylądował na 121. metrze. Kobayashi ostatecznie spadł o dwie lokaty w klasyfikacji konkursu.

Tym razem poza podium znaleźli się: letni wicemistrz - Taku Takeuchi oraz mistrz Japonii z obiektu normalnego - Kenshiro Ito. Czołową szóstkę zamknął Shohei Tochimoto.

Do drugiej rundy nie awansował Kazuyoshi Funaki. 40-latek uplasował się na 35. pozycji. Mistrz świata z 1999 roku wylądował pół metra przed linią wyznaczającą 100. metr.

Zawody pań wygrała Sara Takanashi z ogromną przewagą nad Yuki Ito i Kaori Iwabuchi.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu.

22 WATASE Yuta 102.5 107.5 166.0
23 MINATO Yusuke 103.0 105.5 162.3