FC w Notodden: Niemieckie podium, Ruda szósty

Michael Dreher wygrał czwartkowy konkurs z cyklu FIS Cup w norweskim Notodden. W czołowej "10" zameldowało się dwóch Polaków - Adam Ruda i Łukasz Podżorski. Całe podium zgarnęli reprezentanci Niemiec.

Dla 22-latka z Oberstdorfu jest to już ósme zwycięstwo w zawodach tej rangi w karierze, ale pierwsze na norweskiej ziemi. Jego rezultaty to 96 metrów i 94,5 metra. Jego przewaga nad drugim Martinem Hamannem (94,5 metra oraz 101 metrów) wyniosła zaledwie punkt. Finałowy skok Hamanna był najdłuższym w całym konkursie. Trzecie miejsce zajął rodak wspomnianej dwójki - Danny Queck. 26-latek uzyskał 91,5 metra oraz 97 metrów. Warto wspomnieć, że Hamann i Queck atakowali kolejno z 7. i 8. pozycji na półmetku.

Czwarte miejsce wywalczył Robin Pedersen (92,5 metra i 96 metrów). 20-latek był jedynym reprezentantem gospodarzy, który zdołał nawiązać walkę o czołowe lokaty. Do podium przed własną publicznością zabrakło mu pół punktu. Piąty był Słoweniec Miran Zupancic (dwukrotnie 94,5 metra).

Spośród polskich skoczków, z najlepszej strony pokazał się Adam Ruda. Członek kadry juniorów w pierwszej próbie wylądował na 91. metrze, natomiast w finale poprawił się o siedem metrów. Pierwszą dziesiątkę zamknął Łukasz Podżorski (89 i 96 metrów). 20-latek po drugim skoku awansował o 10 lokat.

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli także: Przemysław Kantyka (13. miejsce) i Krzysztof Leja (25. miejsce). Kompletnie nieudany start zanotował Dawid Jarząbek. Najmłodszy z podopiecznych Roberta Matei został sklasyfikowany na 42. pozycji.

Na czele klasyfikacji generalnej utrzymał się Queck, który ma w tej chwili 74 punkty przewagi nad Dreherem. Ruda po wywalczeniu szóstej lokaty w czwartkowych zmaganiach, w łącznej punktacji sezonu wskoczył na czwarte miejsce.

Już jutro w norweskim Notodden odbędzie się kolejny konkurs panów. Początek rywalizacji na Tveitanbakken zaplanowano na godzinę 15:45. O 15:00 odbędzie się seria próbna.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »

Zobacz aktualną klasyfikację III periodu FC sezonu 2015/2016 »