PK w Renie: Triumf Bartola, dyskwalifikacja Stękały

Tilen Bartol pewnie wygrał sobotni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie. 18-letni Słoweniec został po dzisiejszych zawodach nowym liderem klasyfikacji generalnej. Początkowo liderem na półmetku zmagań był Andrzej Stękała, jednak został on zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Junior ze Słowenii zapewnił sobie zwycięstwo lotami na odległość 108,5 oraz 106,5 metra. Przewaga Bartola nad kolejnym zawodnikiem wyniosła dokładnie 11 punktów. Podobnie jak wczoraj, drugie miejsce ponownie wywalczył Halvor Egner Granerud. Reprezentant gospodarzy lądował na 105. i 108. metrze. Po sobotnim konkursie - ex aequo z Bartolem, objął on przodownictwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Ich dorobek to 160 punktów. Skład podium uzupełnił rodak Graneruda - Fredrik Bjerkeengen. 27-latek skoczył 106 metrów i 103 metry.

Kolejny udany start zaliczył Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjczyk za sprawą lotów mierzących 109,5 metra oraz 101 metrów, został sklasyfikowany na 4. pozycji. Za jego plecami znaleźli się dwaj kolejni Norwegowie - Espen Roee i Marius Lindvik. Dla obydwu są to najlepsze wyniki w karierze.

O sporym pechu może mówić wczorajszy triumfator - Andrzej Stękała. 20-latek uzyskał najwyższą notę pierwszej serii, jednak kilka minut po swojej próbie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Najlepszym z reprezentantów Polski był dziś Bartłomiej Kłusek. Podopieczny Macieja Maciusiaka po dwóch skokach na 102. metr znalazł się na 13. miejscu. Sześć "oczek" niżej zameldował się Krzysztof Miętus (101 metrów i 102 metry).

Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli udział w zawodach już na pierwszej serii. Kolejna okazja do zdobycia pucharowych punktów już jutro. Tym razem areną zmagań będzie obiekt HS 139. Początek oficjalnego treningu wyznaczono na godzinę 9:15.