CoC: Austriacy triumfują w Westby - pełne wyniki

Christian Nagiller został zwycięzcą sobotniego konkursu w amerykańskim Westby, rozegranego na skoczni K106. Drugie miejsce zajął jego rodak, Bernhard Metzler, a trzecie, również Austriak - Balthasar Schneider.

Na czwartej pozycji uplasował się Norweg Ole Christen Enger, a tuż za nim dwaj reprezentanci Słowenii - Gorazd Robnik i Jernej Damjan.

Poza podium znalazł się ubiegłotygodniowy zwycięzca z Zakopanego - Reinhard Schwarzenberger. Jego skoki długości 115 metrów pozwoliły na zajęcie 8. lokaty.

Polacy wypadli przeciętnie, ale nie tragicznie, trójka znalazła się w serii finałowej. Wojtek Tajner (111,5 m i 110 m) został sklasyfikowany na 19. miejscu, Krystian Długopolski był 23. (109,5 m i 107 m), a Tomisław Tajner 30. (109,5 m i 87 m). Najsłabiej wypadł Grzegorz Sobczyk, który zajął 40. miejsce (95,5 m).