FC w Zakopanem: Austriackie podium, Jakub Kot piąty

Austriacy zdominowali pierwszy konkurs z cyklu FIS Cup w Zakopanem. Wygrał Stefan Huber przed Thomasem Diethartem. Najlepszym z Polaków był Jakub Kot. 25-latek zajął piąte miejsce. Punktowało pięciu Biało-Czerwonych.

Na półmetku zmagań liderem był doskonale znany kibicom skoków narciarskich - Thomas Diethart, który poszybował na 133. metr. Jego przewaga nad Stefanem Huberem (131 metrów), wynosiła 2,6 pkt. W finale 21-latek uzyskał 129,5 metra, natomiast triumfator 62. edycji Turnieju Czterech Skoczni skoczył "zaledwie" 121,5 metra. Dzięki temu to Huber wygrał swój pierwszy konkurs tej rangi w karierze. Różnica między wspomnianą dwójką wyniosła 13,3 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął ich rodak - Ulrich Wohlgenannt (129 metrów i 124 metry). Dla rówieśnika zwycięzcy był to pierwszy międzynarodowy start po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

O bardzo udanym powrocie na skocznię może mówić Jakub Kot. 25-latek, który w kwietniu ubiegłego roku zawiesił swoją karierę, okazał się najlepszym z piętnastu startujących dziś Biało-Czerwonych. Starszy brat Macieja lądował na 120. i 125. metrze. W drugiej serii uzyskał trzecią notę. W sobotnich zawodach wyprzedził go jeszcze Rok Justin. Słoweniec skoczył 121 i 127 metrów.

W czołowej dziesiątce zameldował się jeszcze jeden Polak. Ósmą notę dnia wywalczył Adam Ruda. Podopieczny Roberta Matei kończył swoje próby na 121. i 122. metrze.

Z licznej grupy naszych rodaków punktowali dziś jeszcze: Krzysztof Leja (17. miejsce), Artur Kukuła (21. miejsce) i 15-letni Tomasz Pilch (25. miejsce).

Start niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 10:30. O 9:00 powinna rozpocząć się seria próbna.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »

Zobacz końcową klasyfikację V periodu FC sezonu 2015/2016 »