PK w Willingen: Sukces Altenburgera, drugi konkurs o 14:45

W dwuseryjnym wymiarze udało się przeprowadzić organizatorom pierwszy niedzielny konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Willingen. Pierwsze zimowe zwycięstwo w zawodach tej rangi odniósł Austriak - Florian Altenburger. Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro, który zajął 19. miejsce. W drugiej serii wystąpiło jeszcze czterech innych Biało-Czerwonych. Początek drugiego konkursu już o godzinie 14:45.

Dla 22-letniego Austriaka jest to jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze. Dotąd triumfował tylko w niezbyt dobrze obsadzonym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio. Altenburger skacząc 136,5 metra oraz 135 metrów uzyskiwał drugie noty poszczególnych serii, ale w ostateczności złożyło się to na najwyższą notę łączną w całych zawodach. Drugie miejsce zajął nowy lider klasyfikacji generalnej PK - David Siegel. Niemiec oddał skoki mierzące 134,5 oraz 136,5 metra. Na półmetku konkursu prowadził, jednak finalnie przegrał różnicą 3,3 pkt. Skład podium uzupełnił Tom Hilde. Doświadczony Norweg uzyskał 135 metrów i 138,5 metra.

Punkty zdobyło pięciu Biało-Czerwonych, jednak żaden z naszych rodaków nie nawiązał walki o czołowe lokaty. Najlepiej wypadł Jan Ziobro, dla którego punkty zdobyte za 19. lokatę, są pierwszymi w tym sezonie. "Oczko" niżej zameldował się Przemysław Kantyka. Swój dorobek punktowy otworzył także Krzysztof Biegun. Podopieczny Macieja Maciusiaka zakończył start na 23. pozycji. Krzysztof Miętus był 28., a Aleksander Zniszczoł 30. Do finału nie awansował tylko Łukasz Podżorski (36. miejsce).

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Eetu Nousiainen z Finlandii, natomiast na starcie nie pojawił się Nicholas Alexander. Amerykanin odczuwa skutki upadku odniesionego w serii treningowej.

Na 14:45 wyznaczono start drugiego niedzielnego konkursu. Listę startową możecie zobaczyć >>>TUTAJ<<<.