PK w Willingen: Jednoseryjny konkurs dla Hofera, Ziobro ósmy

Thomas Hofer wygrał drugi niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Willingen. Do punktowanej "30" ponownie awansowało pięciu reprezentantów Polski. Przyzwoite ósme miejsce wywalczył Jan Ziobro. Do skutku nie doszła druga seria ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne.

Pomimo wpadki najlepszego zawodnika pierwszego konkursu - Floriana Altenburgera, który nie doleciał nawet do 100. metra, na najwyższym stopniu podium ponownie stanął Austriak. Niespełna 20-letni Thomas Hofer lotem na 142. metr zapewnił sobie drugi triumf w zawodach tej rangi w tym sezonie. Istnieje spora szansa, iż Austriak zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata już podczas najbliższych konkursów w Zakopanem. Obok Hofera na przysłowiowym "pudle" stanęli reprezentanci gospodarzy. Po raz kolejny dziś, na drugiej lokacie uplasował się David Siegel (133,5 metra), natomiast trzecią notę jedynej serii tych zawodów osiągnął Pius Paschke (134,5 metra).

Czwarty był utytułowany Andreas Kofler (136 metrów), a piąty najlepszy ze Słoweńców - Jaka Hvala (135,5 metra).

Najlepsze swoje rezultaty w tym sezonie osiągnęli Jan Ziobro i Krzysztof Biegun. Podopieczny Łukasza Kruczka skoczył 131,5 metra, co dało mu ósmą notę, natomiast 21-letni członek kadry B zakończył rywalizację na 19. lokacie.

W trzeciej dziesiątce zapunktowali także: Aleksander Zniszczoł (24. miejsce), Przemysław Kantyka (25. miejsce) i Krzysztof Miętus (30. miejsce).

Ponownie poza "30" znalazł się Łukasz Podżorski (37. miejsce). Jest on jedynym naszym zawodnikiem, który wyjedzie z Niemiec bez choćby punktu.

Na czele tzw. "drugiej ligi" od dziś znajduje się David Siegel. 19-latek ma na swoim koncie 459 punktów. Drugi Tilen Bartol traci do niego 104 punkty. Na trzeciej lokacie plasuje się Karl Geiger (339 punktów). W czołowej "10" jest jeden Polak. Andrzej Stękała zdobył dotychczas 272 punkty, co daje mu 8. miejsce.

Kolejne zawody tej rangi odbędą się już w piątek na obiekcie Miyanomori w japońskim Sapporo.