Strona główna • Juniorzy

MZIO w Lillehammer: Złoty medal dla Bora Pavlovcica, Dawid Jarząbek dwunasty

Bor Pavlovcic poszedł ślady w swojej rodaczki Emy Klinec i triumfował w indywidualnym konkursie Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (HS100). Reprezentant Słowenii zwyciężył dzięki skokom za odległość 101 m i 99 m. Dawid Jarząbek został sklasyfikowany na dwunastej pozycji.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Bor Pavlovcic. Słoweniec poszybował na odległość 101 m i wyprzedzał o 1,7 punktu Norwega Mariusa Lindvika (98,5 m). Trzecie miejsce zajmował Niemiec Jonathan Siegel (98,5 m), czwarty był Japończyk Masamitsu Ito (95,5 m), piąty Austriak Clemens Leitner (94,5 m), zaś szósty Amerykanin Casey Larson (97 m).

Dawid Jarząbek na półmetku zawodów na Lysgaardsbakken zajmował trzynastą pozycję. Reprezentant Polski oddał skok na odległość 83 metrów.

Serię rozpoczęto z 10. belki startowej. Po jedenastu skokach skrócono rozbieg do 9. platformy, ale po zaledwie dwóch próbach przywrócono 10. belkę. Rywalizację rozegrano przy wietrze pod narty o sile 0,15-1,41 m/s.

W finale Bor Pavlovcic przypieczętował swój triumf lotem na 99 metr. Słoweniec sięgnął po złoty medal Młodzieżowych ZIO, pokonując różnicą 11,8 punktu drugiego Mariusa Lindvika (94 m). Miejsce na najniższym stopniu podium utrzymał Jonathan Siegel (90,5 m), który o zaledwie 1,3 punktu wyprzedził Masamitsu Ito (95,5 m).

Piąte miejsce zajął Francuz Jonathan Laeroyd (92 m), zaś szóste Fin Andreas Alamommo (90 m). Dawid Jarząbek w finałowej serii uzyskał rezultat 83 metrów i ostatecznie zakończył konkurs na dwunastej pozycji.

Drugą rundę konkursową rozegrano z 10. platformy. W trakcie kolejki wiatr osiągał prędkość od 0,29 m/s z kierunku tyłu skoczni do 1,20 m/s pod narty zawodników.

Na czwartek zaplanowany został konkurs drużyn mieszanych. Dzień wcześniej odbędą się kolejne serie treningowe.