Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

OOM: Paweł Wąsek ze złotym medalem i rekordem skoczni w Harrachovie

Dziś na skoczni K-90 w czeskim Harrachovie odbył się konkurs skoków w kategorii Junior B w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016. Złoty medal wywalczył reprezentant WSS Wisła SMS Szczyrk, Paweł Wąsek.

Dzisiejszy triumfator wyraźnie odskoczył rywalom już w pierwszej serii, w której poszybował na odległość 101,5 m. Tym samym wyrównał liczący sobie 19 lat rekord skoczni autorstwa Norwega, Wilhelma Brenny. W drugim skoku dołożył 92 m. i z notą 250,5 pkt. wyprzedził srebrnego medalistę, Bartosza Czyża (93,5 m. i 90 m. - 233,5 m.) aż o 17 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Chyc, który lądował 96 i 86,5 m., za co otrzymał łączną notę 230 pkt.

Tuż za podium z zaledwie jednym punktem straty do Chyca znalazł się Damian Skupień, a kolejne miejsca zajęli Dawid Krupa, Mateusz Sztaszel, Jakub Chowaniec, Jakub Jurosz, Artur Wacławiak, a czołową "10" zamknął Mateusz Dyrcz. W zawodach wzięło udział 20 zawodników.

Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Lotos CUP. Zwycięzca cyklu, Dominik Kastelik nie pojawił się na starcie rywalizacji.

Z powodu zbyt małej liczby uczestników nie zostanie rozegrany konkurs w kategorii Junior A. Przypomnijmy, że pierwotnie zawody w skokach w ramach tegorocznej OOM miały zostać rozegrane na skoczniach w Karpaczu i Lubawce, na przeszkodzie stanęły jednak dodatnie temperatury i brak śniegu.