Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ w Rasnovie: Słowenia wygrywa konkurs drużyn mieszanych, Polska jedenasta

Reprezentacja Słowenii triumfowała w konkursie drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie (HS100). Drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie Niemcy. Polska zakończyła udział w rywalizacji już na pierwszej serii, będąc sklasyfikowana na jedenastej pozycji.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się reprezentacja Austrii w składzie Claudia Purker (88,5 m), Maximilian Steiner (91,5 m), Chiara Hoelzl (94,5 m) i Janni Reisenauer (94 m). Liderzy mieli 2,8 punktu przewagi nad drugimi Niemcami i 8,8 punktu nad trzecimi Słoweńcami. Kolejne miejsca zajmowali Japończycy, Czesi, Norwegowie, Rumuni i Rosjanie.

Niestety, już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyli Polacy. Biało-Czerwoni po skokach Joanny Szwab (67 m), Łukasza Podżorskiego (77 m), Kingi Rajdy (83 m) i Przemysława Kantyki (90,5 m) zajęli jedenaste miejsce, wyprzedzając jedynie ekipę Stanów Zjednoczonych. Los Polski i USA podzieliły również drużyny Włoch i Francji.

Pierwsza seria konkursowa rozegrana została z 31. (panie), 20. i 21. belki (panowie).

W finałowej rundzie udany atak na najwyższy stopień podium przeprowadzili Słoweńcy. Skoki Niki Kriznar (92 m), Bora Pavlovcica (92,5 m), Emy Klinec (92,5 m) i Domena Prevca (95 m) pozwoliły na triumf z przewagą 13 punktów nad liderami na półmetku, Austriakami. Brązowe medale przypadły Niemcom, u których nowy rekord skoczni w Rasnovie ustanowił lotem na 105,5 metra David Siegel.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały reprezentacje Norwegii, Czech, Japonii i Rumunii.

Finałowa kolejka została przeprowadzona z 31. (panie) i 21. (panowie) platformy startowej. Po rekordowym locie Davida Siegela skrócono rozbieg do 19. belki.

Jeszcze dziś zostanie rozegrany przeniesiony z soboty konkurs drużynowy mężczyzn. Początek rywalizacji o godzinie 14:00 czasu polskiego.