Strona główna • Puchar Świata

Finał PŚ Pań odwołany, wręczenie Kryształowej Kuli w Planicy

Odwołane z powodu wysokich temperatur powietrza finałowe zawody Pucharu Świata Pań w Rasnovie (5-6 marca) nie zostaną zastąpione żadnymi dodatkowymi konkursami - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) na swojej stronie internetowej.

Tym samym najlepsze skoczkinie świata zakończyły już starty w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Triumfatorką cyklu została Sara Takanashi, drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, zaś trzecie Maja Vtic. Z kolei w klasyfikacji Pucharu Narodów zwyciężyły Austriaczki przed Japonkami i Słowenkami.

Wręczenie Kryształowej Kuli i dekoracja najlepszych trzech zawodniczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań 2015/2016 odbędzie się w niedzielę 20 marca w Planicy, w trakcie dekoracji na koniec sezonu PŚ mężczyzn.

W zakończonej edycji Pucharu Świata Pań rozegrano siedemnaście konkursów indywidualnych, z czego aż czternaście wygrała Sara Takanashi. Dwukrotnie najlepsza okazała się Daniela Iraschko-Stolz, zaś raz - Maja Vtic. Polski dorobek w zakończonym sezonie to jeden punkt, wywalczony przez 15-letnią Kingę Rajdę podczas zawodów PŚ w Oberstdorfie.