FC w Planicy: Danny Queck wygrywa

Danny Queck został zwycięzcą niedzielnego konkursu cyklu FIS Cup w Planicy (HS104). Reprezentant Niemiec poszybował w swoich skokach na odległość 99 m i 97 m. Drugie miejsce zajął Anze Lavtizar, a trzecie Ziga Jelar i Cene Prevc.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowali Anze Lavtizar. Słoweniec wylądował na 99,5 metrze i prowadził z przewagą pół punktu nad liderem klasyfikacji FIS Cup, Dannym Queckiem (99 m). Trzecie miejsce zajmował rodak Lavtizara, Ziga Jelar (96,5 m).

Tuż za czołową trójką plasowali się Kazach Sabirżan Muminow (97 m), Niemiec Constantin Schmid (96,5 m) oraz jego rodak Felix Hoffmann (97,5 m), którzy ex aequo zajmowali czwartą pozycję. Siódmy był Cene Prevc (96 m).

W finałowej serii Danny Queck zdołał odrobić minimalne straty i dzięki próbie na 97 metr triumfował w niedzielnym konkursie w Planicy. Lider cyklu FIS Cup zwyciężył z przewagą 3,5 punktu nad prowadzącym na półmetku Anze Lavtizarem (95 m). Trzecią pozycję zajęli ex aequo Ziga Jelar (94 m) oraz siódmy po pierwszej serii Cene Prevc (94,5 m).

Tuż za podium zawody ukończył piąty Sabirżan Muminow (94 m). Szóste miejsce zajęli z kolei wspólnie Felix Hoffmann (91 m) i Matjaz Pungertar (92 m).

Niedzielne zawody zostały rozegrane w całości z 12. belki startowej.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Danny Queck jest o krok od triumfu w końcowej klasyfikacji cyklu FIS Cup w sezonie 2015/2016. Na dwa konkursy przed końcem Niemiec ma 636 punktów, o 180 więcej od swojego rodaka, Michaela Drehera (456 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Jakub Kot (380 pkt.).

Finałowe zawody cyklu FIS Cup odbędą się w piątek i sobotę (11-12 marca) w czeskim Harrachovie. Tam również odbędą się ostatnie konkursy w klasyfikacji pań.