FC Pań w Harrachovie: Sukces Kriznar, Rajda triumfuje w klasyfikacji generalnej!

Nika Kriznar wygrała piątkowy konkurs z cyklu FIS Cup Pań w czeskim Harrachovie. Dla 16-letniej Słowenki jest to pierwszy triumf w karierze. Kinga Rajda zajęła siódme miejsce, dzięki czemu już dziś zapewniła sobie trumf w końcowej klasyfikacji generalnej tego sezonu. Punkty zdobyły także trzy pozostałe Biało-Czerwone.

16-letnia Słowenka będąca największym tegorocznym odkryciem swojej reprezentacji, w piątek na czeskim obiekcie nie miała sobie równych. W pierwszej próbie poszybowała na 97. metr, a w finale wylądowała pół metra bliżej. Na drugim stopniu podium stanęły dwie zawodniczki. Spela Rogelj (93 metry i 91,5 metra), a także Julia Clair, która nie utrzymała prowadzenia z półmetku rywalizacji. Francuzka w pierwszej próbie uzyskała 97,5 metra, ale w kolejnym skoku wylądowała już na 88. metrze. Ich strata do triumfatorki wyniosła 11,5 pkt.

Na kolejnych lokatach zameldowały się sportsmenki doskonale znane z zawodów Pucharu Świata. Czwarta ze stratą 5,5 pkt do podium była Ursa Bogataj (93,5 metra i 90 metrów). Piąte miejsce wywalczyła Coline Mattel (94 metry i 87,5 metra), natomiast czołową szóstkę uzupełniła Evelyn Insam (88,5 metra oraz 87 metrów).

Najlepsza z Biało-Czerwonych - Kinga Rajda, ex aequo z Romane Dieu z Francji sklasyfikowana została na siódmej pozycji. Podopieczna Sławomira Hankusa oddała skoki mierzące 88 metrów i 85,5 metra. Przed finałowymi zawodami cyklu, nasza rodaczka ma 10 punktów przewagi nad nieobecną Danielą Haralambie, co oznacza pierwszy w historii skoków triumf Polki w klasyfikacji generalnej FIS Cup pań.

W drugiej serii wystartowały także trzy pozostałe Polki, wszystkie jednak uplasowały się dopiero w trzeciej dziesiątce. Joanna Szwab była 24., Anna Twardosz zajęła 27. lokatę, natomiast Magdalena Pałasz zakończyła swój występ z 29. notą dnia.

Zawody w całości przeprowadzono z 12. platformy startowej. Skoczkiniom towarzyszyły podmuchy wiatru od 1,2 m/s w plecy do 0,3 m/s pod narty.

Początek sobotnich zmagań wyznaczono na godzinę 10:00. O 9:00 powinna rozpocząć się seria próbna.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »