FC Pań w Harrachovie: Wygrana Speli Rogelj, Kinga Rajda siódma

Spela Rogelj została zwyciężczynią finałowego konkursu cyklu FIS Cup w Harrachovie (HS100). Reprezentantka Słowenii poszybowała na odległość 95,5 m i 92 m. Siódme miejsce zajęła końcowa triumfatorka cyklu, Kinga Rajda. W finałowej serii wystąpiły wszystkie cztery Polki.

W pierwszej serii konkursowej najdłuższy skok oddała Spela Rogelj. Słowenka wylądowała na 95,5 metrze i objęła prowadzenie z przewagą 6,5 punktu nad swoją rodaczką Niką Kriznar (95 m). Trzecie miejsce zajmowały ex aequo Ursa Bogataj (90 m) i Francuzka Julia Clair (90,5 m). Piąta była Czeszka Barbora Blazkova (89,5 m), a szósta Włoszka Evelyn Insam (88,5 m).

Dziesiąte miejsce na półmetku rywalizacji zajmowała Kinga Rajda. Reprezentantka Polski oddała skok na odległość 83 m. Dziewiętnasta była Joanna Szwab (76 m), dwudziesta szósta Magdalena Pałasz (71 m), zaś dwudziesta ósma Anna Twardosz (69 m).

Spela Rogelj w finale powiększyła swoją przewagę i dzięki próbie na 92 metr triumfowała w sobotnich zawodach w Harrachovie, wyprzedzając o osiem punktów jej rodaczkę, Ursę Bogataj (95,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Clair (92,5 m), która pokonała dwoma punktami Nikę Kriznar (90 m). Kolejne lokaty zajęły Evelyn Insam (91,5 m) i Barbora Blazkova (89,5 m).

Awans w drugiej serii konkursowej odnotowała Kinga Rajda. Polka poszybowała na odległość 95,5 metra i ostatecznie zakończyła zawody na siódmej pozycji. Dwudzieste miejsce zajęła Joanna Szwab (69,5 m), dwudziesta szósta była Anna Twardosz (73,5 m), zaś dwudziesta siódma Magdalena Pałasz (67 m).

Całe sobotnie zawody rozegrano z 10. belki startowej.

Konkursy w Harrachovie zakończyły cykl FIS Cup Pań w sezonie 2015/2016. Końcowy triumf w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie już w piątek Kinga Rajda. Reprezentantka Polski zgromadziła 376 punktów. Drugie miejsce zajęła nieobecna w Czechach Rumunka Daniela Haralambie (330 pkt.), zaś trzecie Ursa Bogataj (270 pkt.). Tuż za czołową trójką znalazła się Magdalena Pałasz (201 pkt.), na dziewiątej pozycji sklasyfikowana została Joanna Szwab (163 pkt.), zaś na czternastym Paulina Cieślar (132 pkt.). Pucharowe punkty zdobyło 81 zawodniczek z dwudziestu państw, w tym osiem Polek.

W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej sezonu najlepsze okazały się Polki (1018 pkt.) przed Słowenkami (853 pkt.) i Rumunkami (728 pkt.).