MP Pań w Szczyrku: Kinga Rajda ze złotym medalem

Kinga Rajda mistrzynią Polski w skokach narciarskich! Triumfatorka klasyfikacji FIS Cup Pań wygrała niedzielną rywalizację na skoczni w Szczyrku (HS77). Srebrny medal zdobyła Magdalena Pałasz, a brązowy Joanna Szwab.

Kinga Rajda nie dała żadnych szans swoim rywalkom podczas niedzielnego konkursu Mistrzostw Polski w Szczyrku. Polka prowadziła już po pierwszej serii z wynikiem 74,5 m. W finale zwyciężczyni klasyfikacji generalnej FIS Cup 2015/2016 skoczyła jeszcze metr dalej i ostatecznie triumfowała z przewagą 33,7 punktu nad drugą Magdaleną Pałasz (65 m i 66,5 m). Brązowy medal wywalczyła Joanna Szwab (67 m i 66 m).

W zawodach wzięło udział jedenaście zawodniczek. Zawody rozegrano z 16. belki startowej, zaś Kinga Rajda w obu seriach oddawała swoje próby z 14. platformy.

WYNIKI KONKURSU:

* * *

Na skoczni Skalite (HS77) w Szczyrku odbyły się również zawody Mistrzostw Polski Juniorów kategorii D. Złoty medal wywalczył Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra (71,5 m i 70 m), który o 2,7 punktu pokonał Adama Niżnika z TS Wisła Zakopane (69 m i 71,5 m). Najniższy stopień podium przypadł Mateuszowi Jaroszowi z TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane (67,5 m i 63 m).

Zobacz wyniki konkursu Mistrzostw Polski Juniorów D >>

Z kolei na obiekcie HS106 odbyła się rywalizacja Mistrzostw Polski Juniorów kategorii C. Złoty medal wywalczył Tomasz Pilch z WSS Wisła/SMS Szczyrk, który po dwóch identycznych skokach na odległość 101 m wyprzedził o 12,5 punktu drugiego Kacpra Stosela z AZS Zakopane/SMS Zakopane (96,5 m i 98 m). Trzecie miejsce zajął Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk (93,5 m i 98 m).