PŚ w Planicy: Seria próbna dla Prevca

Peter Prevc okazał się najlepszy w serii próbnej przed sobotnim konkursem drużynowym Pucharu Świata w Planicy (HS225). Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 237 m. Zespołowo pierwsze miejsce zajęli Norwegowie.

W serii próbnej najdalej poszybował Peter Prevc, który wylądował na 237 metrze. Słoweniec wyprzedził o 2,4 punktu Austriaka Michaela Hayboecka (235 m) oraz o 7,5 punktu Norwega Kennetha Gangnesa (232 m). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Johann Andre Forfang (229 m), Richard Freitag (226,5 m), Daniel Andre Tande (223,5 m) oraz Robert Kranjec (221,5 m).

Ósme miejsce zajął Roman Koudelka (213,5 m). Reprezentant Czech wyprzedził Andersa Fannemela (214,5 m) i Anze Semenica (209,5 m). Tuż za czołową dziesiątką znalazł się Kamil Stoch. Lider polskiej kadry wylądował na 211,5 m.

Andrzej Stękała z wynikiem 205,5 m został sklasyfikowany na trzynastej pozycji. Dwudziesty pierwszy był Maciej Kot (199,5 m), a dwudziesty drugi Stefan Hula (197,5 m).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się Norwegowie przed Słoweńcami i Austriakami. Polska zajęła piąte miejsce, ale w reprezentacji Japonii startowało tylko dwóch zawodników.

Serię próbną rozegrano w całości z 7. belki startowej. Żaden z trzydziestu zawodników, którzy oddali swoje próby, nie poprawił rekordu życiowego.

Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 10:00. Transmisja w TVP1 i Eurosport 1.