COC w Kuopio: Ponownie Happonen!

Podczas drugiego dnia zmagań o punkty Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio po raz kolejny najlepszym okazał się reprezentant gospodarzy Janne Happonen. Pokonał dzisiaj swojego kolegę z drużyny Fina Olli Pekkalę, oraz Austriaka Balthasara Schneidera. Polacy zaprezentowali się dzisiaj bardzo słabo i żaden z nich nie wziął udziału w finale...

Janne Happonen zapewnił sobie zwycięstwo dzięki skokom na odległość 134 i 123 metrów. Pokonał swojego kolegę z drużyny Olli Pekkalę tylko o 2,8 punktów (126 i 127,5 m). Balthasar Schneider wywalczył sobie dzisiejsze trzecie miejsce skokami na 125,5 i 123 metry. Tuż za podium uplasował się Austriak Andreas Widhoelzl (129 i 118 m), który we wczorajszym konkursie zajął 2 miejsce.

Z pewnością do udanych należy zaliczyć start między innymi Rosjanina Denisa Korniłova, który dzisiejsze zmagania zakończył na 6 miejscu, Białorusina Maxima Anisimowa (7 miejsce) czy Estończyka Jensa Salumae (9 miejsce). Dobrze spisujący się w ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego, Austriak Christian Nagiller, dzisiaj był dopiero 26.

Bardzo słabo spisali się dzisiaj Polacy i żaden z naszych reprezentantów nie wziął udziału w finale. Najwyższe i zarazem pechowe 31 miejsce tuż za finałową 30stką zajął Krystian Długopolski (111 m), Wojciech Tajner był dopiero 50 (103 m), Mateusz Rutkowski 55 (101 m) a zastępujący Kamila Stocha - Stefan Hula 64 (86 m).

W klasyfikacji generalnej na dwa konkursu przed zakończeniem sezonu prowadzi nadal Norweg Olav Magne Doennem (810 pkt), który ma dużą szansę odebrania za tydzień w norweskim Vikersund Pucharu Kontynentalnego. Na drugie miejsce przesunął się Austriak Balthasar Schneider (784 pkt), ale jego strata do lidera jest niewielka (26 punkty). Do rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej może się jeszcze włączyć Stefan Kaiser (746), który w ten weekend brał udział w konkursach Pucharu Świata w Salt Lake City.