FC w Szczyrku: Włosi górą

Davide Bresadola wygrał sobotnie zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. Punkty na obiekcie HS 106 zdobyło aż dwunastu reprezentantów Polski. Tuż za podium uplasowali się najlepsi z Biało-Czerwonych, a więc Stanisław Biela i Jan Ziobro. Największą szansę na podium miał Bartłomiej Kłusek, który nie ustał finałowej próby w okolicach rozmiaru obiektu.

Dla kadry kierowanej przez Łukasza Kruczka jest to już drugie zwycięstwo w bieżącej edycji cyklu FIS Cup. Po zeszłotygodniowym triumfie Sebastiana Colloredo, tym razem na szczycie podium stanął Davide Bresadola. Dla 27-latka jest to pierwszy triumf w zawodach tej rangi. Rezultaty Włocha to 101 metrów i 104,5 metra. Drugi ze stratą dwóch punktów był wspomniany Colloredo (99 i 105 metrów). Na trzeciej pozycji zameldował się Janni Reisenauer. Austriak na półmetku zdecydowanie przewodził stawce po locie mierzącym 105,5 metra, ale w finale roztrwonił całą przewagą wskutek lądowania na 97. metrze.

Najbliżej podium spośród polskich reprezentantów byli Stanisław Biela (100,5 metra oraz 100 metrów) i Jan Ziobro (95,5 oraz 105,5 metra). Zajęli oni kolejno czwartą i piątą lokatę. W pierwszej dziesiątce uplasował się także jeden z juniorów. Mowa o Dominiku Kasteliku, który zajął dziewiąte miejsce po skokach mierzących 96 metrów i 97,5 metra.

O sporym pechu może mówić Bartłomiej Kłusek, który realną szansę na podium utracił z powodu złego wykończenia swojej próby w rundzie finałowej. Szósty po I serii Kłusek ostatecznie spadł na 14. pozycję.

Warto wspomnieć o punktach Łukasza Rutkowskiego (21. miejsce) i Patryka Hutyry (30. miejsce). Dla Rutkowskiego są to pierwsze międzynarodowe punkty po ponad dwóch latach przerwy, natomiast 15-letni Hutyra w debiucie w zawodach FIS Cup uzyskał prawo startu w Pucharze Kontynentalnym.

Z kadry B prowadzonej przez Roberta Mateję punktów nie zdobył tylko Krzysztof Biegun. Niegdysiejszy lider Pucharu Świata zajął 44. miejsce, wyprzedzając minimalnie triumfatora 63. Turnieju Czterech Skoczni - Thomasa Dietharta.

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został m.in. jeden z polskich poza kadrowiczów - Artur Kukuła. Łącznie sklasyfikowano 99 skoczków.

Całe zawody przeprowadzono z 8. platformy startowej. Siła wiatru wahała się od 0,7 m/s w plecy do 0,8 m/s pod narty.

Kliknij, aby zobaczyć listę startową niedzielnego konkursu mężczyzn.