Olav Magne Doennem zdobywcą Pucharu Kontynentalnego!

W zakończonych przed kilkoma minutami, ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund wygrał, podobnie jak wczoraj, Austriak Rolland Mueller. Jednak to Norweg Olav Magne Doennem jest dzisiaj głównym bohaterem, ponieważ jest zdobywcą Pucharu Kontynentalnego za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej...

Dzisiejszy konkurs zdominowali Austriacy - wygrał ponownie Rolland Mueller (217,5 i 206,5 m), który wczoraj skokiem na odległość 219 metrów ustanowił nowy rekord obiektu w Vikersund. Drugie miejsce wywalczył Balthasar Schneider (216,5 i 210,5 m), natomiast na ostatnim miejscu podium stanął Martin Koch (211,5 i 208 m).

Jednak to Norweg Olav Magne Doennem ma dzisiaj powody do świętowania, gdyż jako zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymał w nagrodę Puchar Kontynentalny. Doennem zajął w dzisiejszym konkursie 5 miejsce (207,7 i 200,5 m) a w klasyfikacji generalnej wyprzedził Balthasara Schneidera zaledwie 11 punktami, bowiem dzisiaj Austriak zakończył rywalizację na 2 miejscu. Doennem jest drugim w historii tej dyscypliny Norwegiem, który sięgnął po Puchar Kontynentalny. W sezonie 1996/97 podobne trofeum wywalczył Hein - Arne Mathiesen.

Bardzo dobrze zaprezentował się w dzisiejszym konkursie Robert Mateja, który oddał dwa równe i dalekie skoki na odległość 199 i 186 metrów, co pozwoliło mu na zajęcie 9 miejsca! Krystian Długopolski oddał bardzo dobry pierwszy skok (191 m) i po I serii zajmował 14 lokatę, jednak druga nieco słabsza próba (160 m) zepchnęła go dopiero na 21 pozycję. Tomisław Tajner nie zakwalifikował się do serii finałowej i ze skokiem na 155 metr zajął 40 pozycję...