LPK we Frenstacie: Triumf Hlavy, Zniszczoł na podium

Lukas Hlava wygrał piątkowy konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. Do drugiej rundy zawodów na obiekcie HS 106 awansowało pięciu Biało-Czerwonych. Najlepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który na skoczni im. Jiri Raski stanął na najniższym stopniu podium.

Lukas Hlava prowadził już po pierwszej serii i skoku na odległość 99 m. W finale reprezentant Czech wylądował trzy metry bliżej i triumfował z przewagą 3,1 punktu nad Włochem Sebastianem Colloredo (98 m i 98 m). Na najniższym stopniu podium stanął Aleksander Zniszczoł. Polak był czwarty na półmetku z wynikiem 96 metrów, a awans do czołowej trójki zapewnił mu finałowy lot na odległość 97,5 m. Czwarte miejsce ex aequo zajęli Ernest Prislic (96 m i 99 m) oraz Stefan Huber (95,5 m i 98,5 m), zaś szóste - Pius Paschke (98 m i 98,5 m).

Piąte miejsce po pierwszej serii zajmował Bartłomiej Kłusek (98,5 m). Krótszy o 4 metry finałowy skok zepchnął jednak Polaka na dziesiątą lokatę.

Krzysztof Miętus (94,5 m i 94,5 m) zakończył zawody na piętnastym miejscu, dziewiętnasty był Bartosz Czyż (95 m i 92 m), który tym samym po raz pierwszy zapunktował w zawodach "II ligi", a dwudziesty czwarty Przemysław Kantyka (92,5 m i 92,5 m). Pucharowych punktów nie zdobył tylko trzydziesty drugi Dawid Jarząbek (89 m).

Liderem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego pozostał nieobecny we Frenstacie Peter Prevc (200 pkt.). Słoweniec wyprzedza Jana Ziobrę (166 pkt.) oraz Sebastiana Colloredo (147 pkt.), który już jutro może zostać nowym liderem cyklu.

Na sobotę zaplanowano drugi konkurs we Frenstacie. Początek zawodów o godzinie 14:00. Wcześniej, bo 12:30, rozpocznie się seria próbna.