FC Pań w Einsiedeln: Zwycięstwo Haralambie

Daniela Haralambie okazała się najlepsza w niedzielnym konkursie cyklu FIS Cup Pań w szwajcarskim Einsiedeln (HS77). Reprezentantka Rumunii zwyciężyła po skokach na odległość 73 m i 72 m. Drugie miejsce zajęła Selina Freitag, a trzecie Andreaa Diana Trambitas.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Selina Freitag. Młodsza siostra Richarda poszybowała na odległość 72,5 m i miała 0,9 punktu przewagi nad Danielą Haralambie (73 m). W finale Rumunka wylądowała na 72 metrze - aż o 9,5 metra dalej od Niemki (63,5 m) - i tym samym triumfowała w niedzielnym konkursie z przewagą 15,8 punktu nad 15-letnią zwyciężczynią sobotnich zawodów. Na najniższym stopniu podium stanęła, szósta na półmetku rodaczka Haralambie, Andreaa Diana Trambitas (64 m i 66 m).

Tuż za czołową trójką, ex aequo na czwartej pozycji sklasyfikowane zostały Japonka Ayaka Igarashi (64 m i 64 m) oraz zawodniczka gospodarzy, Sabrina Windmueller (64 m i 64 m). Szósta była Rosjanka Aleksandra Barancewa (62 m i 61 m).

Dla Danieli Haralambie dzisiejszy triumf w Einsiedeln to piąte w karierze zwycięstwo w zawodach FIS Cup. Poprzednim razem Rumunka wygrywała konkursy w Rasnovie (2014 i dwukrotnie w 2015) i Szczyrku (2015).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej FIS Cup Pań pozostała, nieobecna w Einsiedeln, Kinga Rajda. Reprezentantka Polski ma w swoim dorobku 296 punktów. Drugie miejsce zajmuje Słowenka Eva Logar (200 pkt.), a trzecie Niemka Henriette Kraus (198 pkt.).

Kolejne zawody cyklu FIS Cup Pań odbędą się w dniach 17-18 września w niemieckim Hinterzarten.