Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Bawarczycy górą w Niemczech

Zawodnicy reprezentujący kluby z Bawarii zdobyli złote medale Mistrzostw Niemiec w skokach narciarskich. Skład podium drużynowych zawodów na dużej skoczni w Oberhofie uzupełniły ekipy z Saksonii oraz Turyngii.

Złoci medaliści nie pozostawili żadnych złudzeń swoim piątkowym oponentom. Przewaga Bawarczyków nad kolejnymi ekipami wyniosła ponad 100 punktów. Tytuły drużynowych mistrzów kraju wywalczyli: Karl Geiger (132 metry i 130 metrów), Marinus Kraus (131 metrów i 130,5 metra), Andreas Wellinger (134,5 oraz 120,5 metra) i Markus Eisenbichler (126 metrów i 132,5 metra).

O miejsca 2-5- zacięty bój stoczyły pierwsze zespoły Saksonii, Turyngii, Badenii-Wirtembergii, a także drugi garnitur Bawarii. Ostatecznie srebro wywalczyli przedstawiciele klubu SG Nickelhütte Aue. Julian Hahn (127 metrów i 120,5 metra), Johannes Schubert (121,5 oraz 119,5 metra), Martin Hamann (114 i 116 metrów) oraz Richard Freitag (130 i 129 metrów) pokonali drużynę Turyngii o 6,1 pkt. Brązowe krążki przypadły Sebastianowi Bradatschowi (119 i 125 metrów), Justinowi Lisso (118,5 metra oraz 117 metrów), Felixowi Hoffmannowi (129,5 oraz 125,5 metra) i Timowi Heinrichowi (120 i 121 metrów).

Badenii-Wirtembergii oraz drugiej czwórce z Bawarii do podium zabrakło kolejno 10,1 i 29,9 pkt.

W rywalizacji udział wzięło 11 drużyn. Na starcie zabrakło m.in. Severina Freunda, który na skocznię powróci w przyszłym tygodniu przy okazji pierwszego zgrupowania Niemców na torach lodowych. Aktualny mistrz świata z dużej skoczni tym samym nie obroni tytułu mistrza naszych zachodnich sąsiadów.

Na sobotę na godzinę 14:00 zaplanowano konkurs indywidualny.