Strona główna • Włoskie Skoki Narciarskie

Davide Bresadola ponownie triumfuje w Predazzo

Po sobotniej rywalizacji na obiekcie normalnym, w niedzielę włoscy zawodnicy przenieśli się na dużą skocznię we włoskim Predazzo. Drugie złoto podczas tegorocznych Mistrzostw Włoch wywalczył Davide Bresadola, który nie pozostawił żadnych złudzeń swoim rodakom.

28-letni Bresadola tytuł mistrza kraju na dużej skoczni wywalczył za sprawą lotów na odległość 129 metrów i 130,5 metra. Drugie miejsce zajął najlepszy junior z kadry prowadzonej przez Łukasza Kruczka - Alex Insam. Niespełna 19-letni brat Evelyn Insam uzyskał 126,5 metra oraz 124 metry. Do Bresadoli stracił 18,2 pkt. Podobnie jak na obiekcie normalnym, tak i na skoczni HS 134 skład podium uzupełnił Sebastian Colloredo. Najstarszy uczestnik rywalizacji w pierwszej serii lądował na 122. metrze, a w finale oddał skok mierzący 117,5 metra.

Znaczną stratę do medalistów zanotowali kolejni w klasyfikacji konkursu: Daniele Varesco (110,5 oraz 117,5 metra), Michael Lunardi (110,5 oraz 116,5 metra) i młodszy z braci Bresadola - Giovanni (112 i 114 metrów).

Łącznie sklasyfikowano 10 skoczków z Półwyspu Apenińskiego. Z wynikami sobotnich konkursów możecie zapoznać się >>>TUTAJ<<<.