Strona główna • Słoweńskie Skoki Narciarskie

Cene Prevc dołączy do braci

Po raz pierwszy w historii w jednych kwalifikacjach do konkursu z cyklu Pucharu Świata wystąpią trzej bracia Prevcowie. Do liderującego w klasyfikacji generalnej Domena, a także broniącego Kryształowej Kuli Petera, już w szwajcarskim Engelbergu dołączy dwukrotny triumfator zawodów Pucharu Kontynentalnego w Vikersund - Cene.

Do tej pory w konkursach najwyższej rangi startowali tylko Peter i Cene lub Peter i Domen. Bracia wspólnie na arenie międzynarodowej mieli okazję rywalizować tylko przy okazji Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Wskutek udanych startów w zmaganiach inaugurujących tzw. "drugą ligę", trener Goran Janus postanowił włączyć Cene do składu na Puchar Świata już teraz.

20-latek na Dużej Titlis w Engelbergu zastąpi Jakę Hvalę, który w Ruce, Klingenthal i Lillehammer nie zdobył choćby punktu. Trzon kadry wyruszy do Szwajcarii w niezmienionym zestawieniu.

Cene Prevc w Vikersund dwukrotnie triumfował, a w niedzielę uległ tylko rodakowi - Anze Semenicowi. Ostatni występ w elicie zanotował w marcu tego roku, kiedy na Letalnicy w konkursie lotów narciarskich został sklasyfikowany na odległej 46. pozycji. Najlepszym wynikiem Cene w Pucharze Świata jest 16. miejsce wywalczone w marcu 2014 roku na obiekcie HS 139 w Planicy. Był to jego debiut w tej kategorii zawodów.

Oprócz rodziny Prevców, drugą połowę słoweńskiego składu stanowić będą: Jurij Tepes, Nejc Dezman i Anze Lanisek. Drużyna kierowana przez Gorana Janusa w Pucharze Narodów zajmuje dopiero piątą lokatę.