Strona główna • Rosyjskie Skoki Narciarskie

Rosyjska czwórka na Turniej Czterech Skoczni

Aleksander Arefiew wybrał czterech swoich podopiecznych, którzy wezmą udział w zbliżającym się 65. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie zobaczymy: Jewgienija Klimowa, Denisa Korniłowa, Dmitrija Wasiljewa oraz Romana Trofimowa.

Najwyżej sklasyfikowanym spośród rosyjskich zawodników w tym sezonie jest Jewgienij Klimow. Były kombinator norweski zajmuje 20. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na swoim koncie ma 76 pkt. Najlepszy jego rezultat to 12. miejsce uzyskane w fińskim Kuusamo. Oprócz niego w trwającym sezonie punktował także Denis Korniłow, który uplasował się na 41. lokacie w klasyfikacji PŚ. 30-latek dwukrotnie zajął 28. pozycję w miniony weekend w zawodach w szwajcarskim Engelbergu, gdzie zdobył sześć "oczek". W Pucharze Narodów zespół Arefiewa plasuje się na 10. miejscu z 82 punktami.

Póki co bez punktów w Pucharze Świata są Dmitrij Wasiljew i Roman Trofimow.