Strona główna • Słoweńskie Skoki Narciarskie

Damjan i Vtic najlepsi w Mistrzostwach Słowenii w Planicy

Powracający po kontuzji Jernej Damjan został mistrzem Słowenii w skokach narciarskich na dużej skoczni, pokonując lidera Pucharu Świata - Domena Prevca i Nejca Dezmana. W rywalizacji pań zwyciężyła Maja Vtic, zaś konkurs drużynowy zakończył się wygraną zespołu Triglavu.

Konkurs panów na Bloudkovej Velikance w Planicy (HS 139) zakończył się triumfem Jerneja Damjana. Powracający po kontuzji zawodnik klubu SSK Sam Ihan triumfował po skokach na odległość 135 m i 135,5 m. Drugie miejsce, ze stratą 10,4 punktu do zwycięzcy, zajął prowadzący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Domen Prevc (132 m i 133 m). Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Nejc Dezman (132,5 m i 132,5 m), który walkę o drugą lokatę przegrał różnicą jednego punktu.

W rywalizacji nie wziął udziału obrońca Kryształowej Kuli, Peter Prevc.

Zobacz wyniki konkursu panów >>

W konkursie pań triumfowała Maja Vtic, która dzięki próbom na odległość 131,5 m i 131 m pokonała o 7,3 punktu drugą Emę Klinec (126 m i 130,5 m). Trzecie miejsce zajęła Eva Logar (125 m i 121 m).

Zobacz wyniki konkursu pań >>

W Planicy rozegrano również konkurs drużynowy o mistrzostwo Słowenii, który zakończył się zwycięstwem drużyny Triglav Kranj, w składzie: Nejc Dezman, Ziga Jelar, Cene Prevc i Domen Prevc. Drugie miejsce zajął klub SSK Sam Ihan (Tilen Bartol, Miha Kveder, David Krapez i Jernej Damjan), a trzecie - ND Ratece Planica (Lojze Petek, Anze Lavtizar, Rok Tarman i Bor Pavlovcic).