PK w Engelbergu: Zwycięstwo Daniela Hubera, Polacy poza "30"

Daniel Huber został triumfatorem drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu (HS140). Reprezentant Austrii zwyciężył po skokach na odległość 139 m i 133,5 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Aljaz Osterc, a trzecie Norweg Joakim Aune. Polacy w komplecie nie awansowali do finałowej rundy.

W pierwszej serii konkursowej tylko jeden zawodnik zdołał przekroczyć granicę 140 metrów. Norweg Halvor Egner Granerud wylądował na 141 m, dzięki czemu prowadził na półmetku rywalizacji z przewagą 2,5 punktu nad swoim rodakiem, Joakimem Aune (138 m). Na trzeciej pozycji, ze stratą 4,3 pkt. do lidera był Austriak Daniel Huber (139 m). Tuż za czołową trójką plasowali się Sebastian Colloredo (138,5 m), Aljaz Osterc (133,5 m) i Clemens Aigner (132 m).

Czołową dziesiątkę pierwszej rundy uzupełnili Johann Andre Forfang (136 m), Miran Zupancic (133 m), Antti Aalto (133,5 m) oraz Sigurd Nymoen Soeberg (135 m).

Niestety, podobnie jak wczoraj, również i dziś bardzo słaby występ zanotowali reprezentanci Polski. Tym razem jednak żadnemu z Biało-Czerwonych nie udało się awansować do serii finałowej. Najbliżej tego wyczynu byli trzydziesty szósty Aleksander Zniszczoł (119,5 m) oraz trzydziesty siódmy Krzysztof Biegun (122,5 m). Pozostali Polacy zostali sklasyfikowani pod koniec piątej dziesiątki.

W finale udany atak wykonał trzeci na półmetku Daniel Huber. Austriak tym razem poszybował na odległość 133,5 m, co ostatecznie wystarczyło na zwycięstwo w środowym konkursie na Gross-Titlis-Schanze. Na drugiej pozycji, ze stratą 4,1 pkt. do triumfatora, sklasyfikowany został Aljaz Osterc (133 m), zaś na najniższym stopniu podium stanął Joakim Aune (131 m). Lider po pierwszej serii, Halvor Egner Granerud w finale uzyskał rezultat 132,5 m i spadł na czwarte miejsce, tuż przed Johannem Andre Forfangiem (131,5 m) i Antti Aalto (133,5 m).

Siódme miejsce zajął Clemens Aigner (128 m), ósmy był Sebastian Colloredo (128 m), dziewiąty Miran Zupancic (129 m), a pierwszą dziesiątkę zamknęli ex aequo Norwegowie - Sigurd Nymoen Soeberg (131 m) i Joachim Hauer (134 m).

Całe zawody rozegrano z 19. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi, nieobecny w Engelbergu, Słoweniec Cene Prevc (280 pkt.) przed dzisiejszym zwycięzcą, Danielem Huberem (265 pkt.) oraz trzecim Halvorem Egnerem Granerudem (248 pkt.). Dziewiąty jest Jan Ziobro (183 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 7-8 stycznia 2017 roku w niemieckim Titisee-Neustadt.