Mistrzostwa TZN na Wielkiej Krokwi: triumf Stanisława Bieli

Trzy dni po mistrzostwach Polski na przebudowanej częściowo Wielkiej Krokwi rozegrano kolejne krajowe zawody - Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Pewne zwycięstwo odniósł reprezentant klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre, Stanisław Biela.

Były kombinator norweski oddał najdłuższe skoki w obu seriach - 132 i 131 m., co dało mu łączną notę 261,4 pkt. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik kadry B, Bartłomiej Kłusek. Podopieczny Roberta Matei uzyskał w swoich próbach 131 i 129 m. (256 pkt.). Niespodziankę sprawił Damian Skupień. Syn byłego długoletniego reprezentanta Polski, Wojciecha, skoczył na odległość 131,5 i 126 metrów, co złożyło się na notę 251 pkt. i pozwoliło mu zająć trzecie miejsce w dzisiejszych zmaganiach.

Na kolejnych trzech pozycjach uplasowali się: Dominik Kastelik, Przemysław Kantyka i Dawid Jarząbek. Siódme miejsce zajął Krzysztof Leja, ósme Bartosz Czyż, dziewiąte amatorsko skaczący Jakub Kot, a dopiero na dziesiątej pozycji znalazł się Andrzej Stękała, który jeszcze w ubiegłym sezonie bywał czołową postacią polskiej reprezentacji i notował bardzo udane występy w Pucharze Świata. Trzeba jednak zaznaczyć, że w osiągnięciu lepszej lokaty przeszkodził mu upadek w pierwszej serii.

Na starcie pojawiło się 33 zawodników, w tym goście z Ukrainy i Damian Lasota z Czech.