PK w Ga-Pa: Zwycięstwo Mirana Zupancica

Miran Zupancic wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen (HS140). Reprezentant Słowenii triumfował po skokach na odległość 134 m i 129 m. W finałowej serii wystąpił jeden Polak - dwudziesty trzeci Dominik Kastelik, który zdobył swoje pierwsze w karierze punkty do klasyfikacji generalnej PK.

Najdłuższy lot pierwszej serii konkursowej był dziełem Mirana Zupancica. Słoweniec wylądował na 134 metrze i prowadził z przewagą 3,8 punktu nad swoim rodakiem, Anze Laniskiem (128,5 m). Trzecie miejsce zajmował Norweg Marius Lindvik (124,5 m), a czwarte - jego rodak, Sigurd Nymoen Soeberg (132 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani byli reprezentanci Austrii. Piąty jest Philipp Aschenwald (129,5 m), szósty Clemens Aigner (128 m), natomiast siódmy - Elias Tollinger (124 m). Czołową dziesiątkę uzupełniali Niemiec Pius Paschke (126,5 m), Norweg Joakim Aune (125 m) i Słoweniec Nejc Dezman (124 m).

Do finałowej serii awansował tylko jeden reprezentant Polski. Dominik Kastelik po skoku na odległość 123 metrów zajmował siedemnaste miejsce.

Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli udział w niedzielnych zawodach na pierwszej serii. Trzydzieste piąte miejsce zajął Andrzej Stękała (111,5 m), trzydziesty ósmy był Paweł Wąsek (116 m), czterdziesty Przemysław Kantyka (115,5 m), czterdziesty trzeci Stanisław Biela (109 m), zaś czterdziesty piąty - Dawid Jarząbek (109 m).

W finale Miran Zupancic postawił kropkę nad i lotem na 129 metr. Słoweniec triumfował na Grosse Olympiaschanze z przewagą 11,7 punktu nad zwycięzcą z soboty, Anze Laniskiem (127 m). Na najniższym stopniu podium stanął Sigurd Nymoen Soeberg (123,5 m), który pokonał swojego rodaka, Mariusa Lindvika (123 m). Piąte miejsce zajął Philipp Aschenwald (123 m), a szóste - Pius Paschke (125,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Clemens Aigner (124 m), a tuż za nim znaleźli się Elias Tollinger (125,5 m), Alex Insam (129 m) oraz Nejc Dezman (124 m).

Dominik Kastelik, po finałowym skoku na odległość 117,5 m, spadł na dwudziestą trzecią pozycję. Reprezentant Polski zdobył jednak dziś swoje pierwsze w karierze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Prowadzenie w klasyfikacji PK utrzymał, nieobecny w Garmisch-Partenkirchen, Austriak Daniel Huber (356 pkt.), który wyprzedza swojego rodaka Floriana Altenburgera (341 pkt.) oraz Słoweńca Mirana Zupancica (323 pkt.). Najlepszy z Polaków, Jan Ziobro (183 pkt.) jest siedemnasty.

Kolejne zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane na skoczniach Miyanomori (20 stycznia) i Okurayamie (21-22 stycznia) w japońskim Sapporo.