PK w Sapporo: Wank wygrywa, Murańka ósmy

Andreas Wank wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo (HS134). Reprezentant Niemiec zwyciężył po skokach na odległość 131,5 m i 128 m. Ósme miejsce zajął najlepszy z Polaków, Klemens Murańka. W finałowej serii wystąpiło czterech Polaków.

Andreas Wank prowadził już po pierwszej serii niedzielnych zawodów, w których poszybował na odległość 131,5 m. W finale Niemiec lądował na 128 metrze i triumfował z przewagą 12,3 punktu nad Nejcem Dezmanem (128 m i 127,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny Słoweniec, Miran Zupancic (131,5 m i 123,5 m).

Tuż za czołową trójką uplasowali się Norweg Sigurd Nymoen Soeberg (123,5 m i 126,5 m), Austriak Florian Altenburger (135,5 m i 119,5 m), Słoweniec Anze Lanisek (128,5 m i 121,5 m) i Austriak Clemens Aigner (127,5 m i 119,5 m).

Na ósmej pozycji sklasyfikowany został Klemens Murańka. Reprezentant Polski oddał skoki na odległość 126,5 m i 121 m, tym samym wyprzedzając bezpośrednio Austriaków - Eliasa Tollingera (130 m i 120 m) oraz Stefana Hubera (129,5 m i 119 m).

W finałowej serii wystąpiło czterech Polaków. Oprócz Murańki, pucharowe punkty zdobyli również szesnasty Aleksander Zniszczoł (121 m i 121 m), dwudziesty czwarty Andrzej Stękała (125 m i 113,5 m) oraz dwudziesty siódmy Jakub Wolny (123 m i 107,5 m).

Już na pierwszej serii zawodów swój udział w rywalizacji zakończył trzydziesty trzeci Krzysztof Biegun (112 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Miran Zupancic (484 pkt.) przed Florianem Altenburgerem (414 pkt.) i Eliasem Tollingerem (368 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 28-29 stycznia w austriackim Bischofshofen.