Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań w Rasnovie: Zwycięstwo Maren Lundby

Maren Lundby triumfowała w sobotnim konkursie Pucharu Świata pań w rumuńskim Rasnovie (HS100). Reprezentantka Norwegii poszybowała na odległość 97 m i 99 m. Drugie miejsce zajęła liderka cyklu, Sara Takanashi, a trzecie - Yuki Ito.

W pierwszej serii konkursowej najlepsza okazała się Maren Lundby. Norweżka wylądowała na 97 metrze i wyprzedzała o 6,7 punktu liderkę Pucharu Świata, Sarę Takanashi (93 m z niższej belki). Trzecie miejsce zajmowała Yuki Ito (91 m), a tuż za nią plasowała się Katharina Althaus (92 m), Carina Vogt (91 m) i Daniela Iraschko-Stolz (90 m).

Czołową dziesiątkę uzupełniały Svenja Wuerth (91,5 m), Maja Vtic (91,5 m), Yuka Seto (91,5 m) i Nita Englung (91 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25. i 24. belki startowej.

W finale Maren Lundby nie dała szans swoim rywalkom, szybując na 99 metr. Norweżka triumfowała w konkursie w Rasnovie z przewagą 9,2 punktu nad Sarą Takanashi (98 m). Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Japonek, Yuki Ito (93,5 m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Niemki - Carina Vogt (93 m), Svenja Wuerth (93 m) oraz Katharina Althaus (91 m) ex aequo z Austriaczką Danielą Iraschko-Stolz (92 m).

Ósme miejsce zajęła Chiara Hoelzl (91 m), dziewiąte Maja Vtic (90,5 m), a dziesiąte - Yuka Seto (90,5 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 25. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pań prowadzi Sara Takanashi (895 pkt.) przed Yuki Ito (792 pkt.) i Maren Lundby (617 pkt.).

Na czele klasyfikacji Pucharu Narodów znajdują się Japonki (2062 pkt.), Niemki (1351 pkt.) i Słowenki (1007 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Rasnovie. Początek serii próbnej o godzinie 11:30 czasu polskiego, zaś same zawody mają rozpocząć się o 12:30 naszego czasu.