FC w Eau Claire: Triumf Eetu Nousiainena

Eetu Nousiainen został zwycięzcą sobotniego konkursu FIS Cup w amerykańskim Eau Claire (HS95). Reprezentant Finlandii wygrał dzięki próbom na odległość 94 m i 90 m. Drugie miejsce zajął Austriak Thomas Lackner, a trzecie - Niemiec Moritz Baer.

Pierwsza seria konkursowa należała do Eetu Nousiainena. Reprezentant Finlandii wylądował na 94 metrze i miał przewagę 9,5 punktu nad drugim Japończykiem Yukenem Iwasą (91 m). Trzeci był Austriak Patrick Kogler (91 m), a tuż za nim plasowali się Riki Kurita (91,5 m), Thomas Lackner (89,5 m) oraz Sebastian Rombach (89,5 m).

W drugiej serii Eetu Nousiainen uzyskał odległość 90 metrów i odniósł zwycięstwo z przewagą czterech punktów nad Thomasem Lacknerem (93 m). Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Moritz Baer (93,5 m), czwarty był Włoch Alex Insam (90,5 m), a piąty Szwajcar Tobias Birchler (89 m) ex aequo z Yukenem Iwasą (86 m).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup pozostał, nieobecny w Eau Claire, Paweł Wąsek (473 pkt.) przed Austriakiem Stefanem Huberem (430 pkt.). Na trzecie miejsce awansował Japończyk Yuken Iwasa (393 pkt.).

Sobotni konkurs w Eau Claire zakończył 5. period w trwającej edycji cyklu FIS Cup. Dodatkowe miejsca na następny okres startowy w Pucharze Kontynentalnym wywalczyły reprezentacje Niemiec, Austrii i Finlandii.

Do końca trwającej edycji cyklu FIS Cup pozostały jeszcze dwa konkursy. Finałowe zawody odbędą się 3 marca na Miyanomori (HS100) oraz 5 marca na Okurayamie (HS137) w japońskim Sapporo.