Za nami Mistrzostwa TZN w Zakopanem

W środę 8 lutego na Średniej Krokwi w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach męskich oraz w dwóch żeńskich. Triumfatorami zostali m.in. Łukasz Bukowski, Damian Skupień czy Sara Tajner.

Junior A (HS-94)

Wśród siedmiu zawodników, którzy pojawili się na starcie w najstarszej grupie wiekowej, bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Bukowski, który wygraną zapewnił sobie skokami na 90,5m i 85,5m (231,0 pkt.). Na 2. miejscu, ze stratą 21 punktów, uplasował się Jakub Jurosz (83,5/82,5). Podium uzupełnił Dawid Krupa (84,5/78,5; 206,0 pkt.).

Junior B (HS-94)

Na tym samym obiekcie odbyła się również rywalizacja w kategorii Junior B, w której triumf odniósł Damian Skupień. Członek klubu TS Wisła Zakopane oddał skoki na 90,5m i 91m, za które otrzymał łączną notę 245,5 punktu. Na podium stanęli również Piotr Kudzia (83,5/40) oraz Mateusz Rajda (81,5/80,5), którzy do lidera stracili odpowiednio 28,5 i 40 punktów. Na belce startowej pojawiło się trzynastu zawodników.

Junior C (HS-72)

Do rywalizacji w kategorii Junior C przystąpiło 30 zawodników, wśród których równych nie miał sobie Adam Niżnik, który wygrał dzięki skokom na 69,5m i 66,5m (235,4 pkt.). Na 2. pozycji zawody zakończył Kacper Juroszek, który lądował na 68m i 65m i do lidera stracił 7,2 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Mateusz Gruszka (66,5/65,5; 226,8 pkt.).

Junior D (HS-72)

Wśród chłopców z rocznika 2003-2004 wygrał Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra. 14-latek lądując na 70m i 68,5m (237,4 pkt.) z ogromną przewagą pokonał Miłosza Krzempka (60/60; 196 pkt.) oraz Stanisława Majerczyka (62/58,5; 195,7 pkt.), którzy uzupełnili podium. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 20 zawodników.

Junior E

Najmłodsza grupa męska rywalizowała na skoczni HS-38. Nikogo chyba nie zdziwił fakt, ze w tej kategorii wiekowej triumf odniósł Kacper Jarząbek. Członek klubu TS Wisła Zakopane wygrał dzięki skokom na odległość 33,5m oraz 32,5m (202,6 pkt.). Na podium stanęli również Wiktor Szozda (31/31) oraz Jan Mroczkowski (32/30,5), którzy do triumfatora stracili 13,9 oraz 14,6 punktu. Była to najliczniejsza grupa, gdyż na starcie pojawiło się 32 zawodników.

Juniorki

Na skoczni HS-72 rywalizowały również dziewczyny w kategorii Juniorki. Tym razem w tej grupie triumf odniosła Kamila Karpiel, która za skoki na 64m i 66m otrzymała łączną notę 213 punktów. Na 2. miejscu, ze stratą 7,5 punktu, znalazła się Joanna Kil (61/64), która wygrywała tutaj dwa tygodnie wcześniej zawody z cyklu LOTOS Cup. Z 3. lokatą konkurs zakończyła Joanna Szwab (58/58), której do liderki zabrakło 29,1 punktu. Na stracie pojawiło się 8 zawodniczek.

Młodziczki

Wśród zawodniczek z rocznika 2003-2006, które swoje skoki oddawały na skoczni HS-38, ponownie bezkonkurencyjna okazała się Sara Tajner. Zawodniczka z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk wygrał dzięki skokom na 29,5m i 29m, za które otrzymała notę 169,6 punktu. Na podium stanęły również Natalia Kobiela (28,5/28,5; 159,2 pkt.) oraz Wiktoria Kiersnowska (26,5/26,5; 137,8 pkt.). Na belce startowej zasiadło 6 dziewczyn.